Yıllar Sonra Yağan Yoğun Kar Mut’u da etkiledi

Mersin'in Mut ilçesinde kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Sertavul geçidinde zincirsiz ve kar lastiği olmayan araçlara geçiş izni verilmiyor.

Yıllar Sonra Yağan Yoğun Kar Mut’u da etkiledi
Advert

Akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, tipi ve sis nedeniyle ilçeye bağlı mahalle yollar ulaşıma kapandı. İlçe merkezinde ise akşam başlayıp aralıksız yağan kar hayatı olumsuz etkiliyor. Kar kalınlığının ilçe merkezinde 40 santimi bulurken yüksek kesimlerde ise 3 metreyi aştı.

Akdeniz Bölgesi'ni İç Anadolu Bölgesi'ne bağlayan Sertavul geçidinde yoğun kar yağışı, sis ve tipi nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanırken, kar lastiği ve zinciri olmayan araçlara izin verilmiyor.

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, ilçede etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle oluşabilecek olumsuz durumlardan etkilenmemek için vatandaşların gerekmedikçe evlerinden çıkmamaları konusunda cep telefonlarına mesaj göndererek uyarıda bulunuyor

Mahalle yollarında mahsur kalan araçlar ise Mersin Büyükşehir ve Mut Belediyesi'nce kurtarıldı. Şehir merkezinde Mersin Büyükşehir ve Mut Belediyesi araçları 24 saat yolda biriken kar temizliği ile mücadele ediyor.

Karayolları ekipleri ise yolda buzlanma olmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

mut mersin kar yağışı
Advert
Karaman Yorumluyor
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karaman'da İş Sağlığı ve Güvenliği Sektörel Toplantısı Bugün
Karaman'da İş Sağlığı ve Güvenliği Sektörel Toplantısı Bugün
KMÜ'de 1. Enerji Bilim Şenliği Düzenlendi
KMÜ'de 1. Enerji Bilim Şenliği Düzenlendi