Karaman’da Buzlanan Yollarda Sürücülerin Zor Anları

Dün akşam saatlerinde soğuyan hava, yağan kar ve ıslak zemin birleşince kazalar kaçınılmaz oldu.

Karaman’da Buzlanan Yollarda Sürücülerin Zor Anları
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Karaman günlerdir etkisini sürdüren kar geçtiğimiz günlerde esen rüzgarla birlikte erimeye başlamıştı.

Dün ise yeni bir yağış dalgası Karaman’da etkisini göstermeye başladı. Hava sıcaklığının eksi değerlerde olduğu akşam saatlerinde ise yollardaki ıslaklıkla yağan kar buzlanmalara neden oldu.

Zemini ıslak zanneden sürücüler buzlanan yollarda zor anlar yaşadılar. Zor anların yaşandığı yollarda ise aynı anda birçok noktada trafik kazaları meydana geldi.

İbrahim Öktem Caddesi üzerinde üniversite istikametinde meydana gelen iki farklı kazada buzlanmanın etkisiyle kontrolden çıkan işyeri servis minibüsü orta refüze savrulurken yine aynı noktada bir otomobil savrulmanın etkisiyle kaldırıma çarptı.

Aynı dakikalarda bir başka kaza da Ahmet Yesevi Caddesi üzerinde meydana geldi. Kazada 784 nolu sokaktan çıkmakta olan çöp kamyonu ile otomobil çarpıştı.

Her iki noktadaki kazalarda maddi hasarla atlatılırken Mut Caddesi üzerinde meydana gelen bir başka kazada karşıdan karşıya geçmekte olan yaya bir anda kendini servis minibüsü önünde buldu. Minibüsün çarptığı yaya hafif şekilde yaralandı.

Kazalar sonrası vatandaş buzlanan yollarda tedbir alınmasını beklerken yetkililerde buzlu zeminlerde sürücülerin dikkatli olmasını istiyor.
 

 

karaman karaman haber karaman trafik kazası buzlanan yollar
Advert
Karaman Yorumluyor
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir Üst Kuşak İçin Ter Döktüler
Bir Üst Kuşak İçin Ter Döktüler
'Şehit Anası’ Türkiye Birincisi Oldu
'Şehit Anası’ Türkiye Birincisi Oldu