14 Ağustos 2001 Tarihinde Türk Siyasetinde Yeni Bir Güneş Doğmuştur

14 Ağustos 2001 Tarihinde Türk Siyasetinde Yeni Bir Güneş Doğmuştur

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, AK Partinin 15. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“14 Ağustos 2001 tarihinde Türk siyaset sahnesinde güneş gibi doğan AK Partinin kuruluşu Türk demokrasi tarihimizde çok önemli bir dönemin başlangıcı olmuştur.
 Cumhurbaşkanımız ve Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde kurulan partimiz; parti içi demokrasi, millet iradesine saygınlık, siyasi ahlak ve erdem anlamında Türk siyasi hayatına çok önemli katkılar sağlamıştır. İlkeli ve dürüst politika anlayışı ve toplumsal mutabakata verdiği önemle partimiz kısa sürede halkımızın büyük teveccühünü kazanmıştır. 

AK Parti yüce milletimizin teveccühü ve teşkilat mensuplarımızın üstün gayretleri ile 15 yıldır katıldığı tüm seçimlerden milletimiz ile kucaklaşarak birinci parti olarak çıkmış ve milletin efendisi değil hizmetkârı olmak için çıktığı bu yolda kendisini milletimize adayarak ülkemize büyük bir gelişim ve değişim süreci yaşatmıştır. AK kadrolar iç politikadan dış politikaya, eğitimden sağlığa, enerjiden tarıma, ulaşımdan turizme, ekonomiden toplumsal yaşama ve demokrasiden insan haklarına kadar her alanda devrim niteliğinde birçok ilke imza atmıştır. 

AK kadrolar geride bıraktığımız 15 senede vesayet çabaları, parti kapatma eylemleri ve en son 15 Temmuz’da hainler tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine maruz kalmıştır. Milletimizin iradesine zincir vurulmak istenen bu hain darbe girişimi karşısında aziz milletimiz canını ortaya koyarak esaret ve zillete karşı durmuş, sokaklara, meydanlara inerek, namluluların, tankların, helikopterlerin, uçakların karşısına dikilmiş, tanklara karşı yürümüş milli iradesine ve demokrasisine sahip çıkmıştır.

AK kadrolar bundan önce olduğu gibi bundan sonra da millet iradesi üzerinde bir irade tanımayacak, şehit kanları ile sulanmış aziz vatanımıza, bayrağımıza, birliğimize ve beraberliğimize göz dikenlerin her zaman şiddetle karşısında duracaktır. Gücünü aziz milletimizden alan partimiz hizmette ve başarıda sınır tanımayan bir anlayış içerisinde “Halka hizmet Hakka hizmet” düsturu ile ilk günkü aşkla ülkemize ve milletimize hizmet etmeye devam edecektir. 
AK kadrolar, başta Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM olmak üzere ülkemizi çok daha ileriye götürme adına milletimiz ile omuz omuza hareket ederek gece gündüz demeden ve hiç yorulmadan 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda inanç ve azimle yürüyecektir.
Bu duygu ve düşünceler ile AK Partimizin 15. kuruluş yıldönümünün teşkilatlarımıza, bize desteğini hiçbir zaman esirgemeyen aziz milletimize, ülkemize ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Aziz milletimize huzur, refah ve güven dolu bir gelecek temennisiyle hayatını kaybetmiş olan tüm teşkilat mensubu kardeşlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum.”

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber
Önceki ve Sonraki Haberler