1. HABERLER

  2. KARAMAN

  3. AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Karaman İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

A+A-

Basın, toplumun aydınlatılmasında, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde çok önemli görevler ifa etmektedir.

Zamanın canlı tanığı olan gazeteciler, kalemlerini tarafsız, özgür ve halkın yararına kullanabildikleri ölçüde dünyanın daha yaşanabilir hale getirilmesi için hizmet verebileceklerdir. Toplumsal bilinçlenmede katkı sahibi olan gazeteciler, aynı zamanda demokrasimizin standartlarının yükselmesini de sağlamaktadır. Üstlendikleri görevleri itibarıyla kamusal denetim işlevi de gören gazeteciler, ekonomiden siyasete, kültürden edebiyata, spordan sanata kadar hayatın her alanından bizleri haber sahibi yaparak, mesleklerinin değerini de kendileri fark ettirmektedir.

Basın çalışanları ve gazete çalışanları çok güç şartlarda zaman zaman hayatlarını dahi riske atarak, habere ulaşmak ve topladığı haberleri en doğru, tarafsız ve en hızlı şekilde halka ulaştırmak için büyük gayret sarf etmektedirler. Tarafsız, güvenilir, basın etiği çerçevesinde objektif olarak toplumsal görevlerini yerine getirmeye çalışan basın mensuplarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, görevlerinde başarılar dilerim.''

Önceki ve Sonraki Haberler