AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

“Düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili ve en önemli araçlarından birisi olan basın, demokrasinin ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsuru olup, demokrasinin güçlenmesine ve gelişmesine çok önemli katkı sağlamaktadır.

Değerli basın mensuplarımız, yaşanan olaylar ve gelişmeler ile ilgili olarak basın etik ilkeleri çerçevesinde halkımızın doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirilmesi, yapılan yanlışlıkları, aksaklıkları ve güzel işleri ortaya koyarak toplumun aydınlatılması ve olumsuzlukları sorgulayarak kamu yararını ilgilendiren konularda kamuoyu oluşturulması gibi çok önemli bir görevi ifa etmektedirler. 

15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinde demokrasimiz için basının ne kadar önemli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Basın mensuplarımızın gelişmeler ile ilgili an be an vatandaşlarımızı bilgilendirmesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın vatandaşlarımızın sokağa çıkması konusunda yaptığı çağrının vatandaşlarımıza anında ulaştırılması, tüm açıklamaların ve gelişmelerin vatandaşlarımız ile sağlıklı bir şekilde anında paylaşılması,  darbe girişimi karşısında basın mensuplarımızın takdire şayan özverili çalışmaları ve   Milletimizin demokrasiye sahip çıkarak darbeye karşı kararlı duruşu ile 15 Temmuz hain darbe girişimi engellenmiştir. Bu vesile ile bir kez daha yerel ve ulusal basın mensuplarımıza bu takdire şayan özverili çalışmalarından dolayı en içten şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca ilimizdeki ve bölgemizdeki yaşanan olaylardan ve meydana gelen gelişmelerden an be an haberdar olmamızı sağlayan değerli yerel basınımıza da ayrıca şükranlarımı sunuyorum. 

Bu duygu ve düşünceler ile tüm basın mensuplarımızın, “Çalışan Gazeteciler Günü”nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın mensuplarımızı rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına en kalbi duygularımla sevgi ve selamlarımı sunuyorum." dedi.

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber