“Artık Kaybedecek Zamanımız Yok”

“Artık Kaybedecek Zamanımız Yok”

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk; “Biz de bir söz var; horozu çok olan köyde sabahlar geç olur derler.

Türkiye o dönemleri çok gördü. Başbakanlarla Cumhurbaşkanları milleti unutup horoz dövüşüne tutuştu, ekonomi çöktü. Başbakanlarla, Cumhurbaşkanlarıyla yargı birbirine horozlandı, Türkiye’nin huzuru kaçtı. Bürokratlar Bakanlarına horozlandı, sistem tıkandı. Rektörler hükümetlere horozlandı bu ülkenin evlatları inançlarıyla istikballeri arasında tercihe zorlandı. Sermaye, hükümetlere “burası benim çöplüğüm” dedi, Anadolu Sanayisi onlarca yılını kaybetti. Artık kaybedecek zamanımız yok” dedi. 
 
BU ÜLKENİN BÜYÜMESİNİ İSTEMEYENLER VAR 
Referandum çalışmalarına ara vermeden devam eden AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, meslek odaları, üretici birlikleri ve sendika ziyaretlerinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini ve yeni Anayasayı anlatmayı sürdürdü. İlk olarak Karaman Mermerciler Odası üyeleriyle bir araya gelen Recep Konuk, 16 Nisan’da niçin ‘Evet’ denilmesi gerektiğini anlattı. Konuk, “insanlarımızı korkutuyorlar, iç savaştan, kargaşadan bahsediyorlar, şundan emin olun, bunlar bu ülkenin büyümesini istemiyor. Ama milletimiz büyümek istiyor, demokrasimizi geliştirmek istiyor, ayağındaki prangalarından kurtulmak istiyor. Biz AK Parti olarak demokrasimizi geliştirmekte kararlıyız. Bunun için bu Anayasa değişikliğini yapıyoruz. Bunu milletimiz istedi diye yapıyoruz. Bu Anayasa değişikliği ile demokrasimizi, adalet sistemimizi, özgürlüklerimizi güçlendireceğiz” diye konuştu.  
 
ARTIK KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK 
Mermerciler Odası’nın ardından Karaman Marangozlar - Mobilyacılar ve Keresteciler Odası üyeleriyle buluşan AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, “Biz de bir söz var; horozu çok olan köyde sabahlar geç olur derler. Türkiye o dönemleri çok gördü. Başbakanlarla Cumhurbaşkanları milleti unutup horoz dövüşüne tutuştu, ekonomi çöktü. Başbakanlarla, Cumhurbaşkanlarıyla yargı birbirine horozlandı, Türkiye’nin huzuru kaçtı. Bürokratlar Bakanlarına horozlandı, sistem tıkandı. Rektörler hükümetlere horozlandı bu ülkenin evlatları inançlarıyla istikballeri arasında tercihe zorlandı. Sermaye, hükümetlere “burası benim çöplüğüm” dedi, Anadolu Sanayisi onlarca yılını kaybetti. Artık kaybedecek zamanımız yok. Hükümetler davulu taşıdı tokmak başkalarının elinde oldu. Akıllarına esince davula, akıllarına esince davulu taşıyana tokmağı vurdular. Şimdi davul da tokmak da milletten kim yetki alırsa onda olacak. Davulu taşıyan ritmi de belirleyecek. Eğer davula tokmağı milletin istediği hızda vurup milletin beğendiği sesi çıkaramazsa, millet bizatihi kendisi davulu da tokmağı da onun elinden alıp daha iyi taşıyacağını düşündüğü kim ise ona verecek. Milletimiz bunu çok iyi biliyor, onun için ne yaparlarsa yapsınlar, ne kadar kendini bilmez açıklamalar yaparlarsa yapsınlar bu gerçeği değiştiremezler, milletimiz güçlü bir şekilde ‘Evet’ diyecek, kendisi için, geleceği için ‘Evet’ diyecek” dedi.  
 
 
ÜLKEMİZ KOALİSYONLARDAN ÇOK ÇEKTİ 
AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, meslek odalarını ziyaretinin ardından Türkiye Kamu-Sen Karaman İl Temsilciliği’nde sendika üyeleriyle bir araya geldi. Burada ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kurucu Genel Başkanı Merhum Alpaslan Türkeş’in vefatının 20’nci yıldönümü dolayısıyla Kuran-ı Kerim okundu. Daha sonra sendika üyeleriyle bir süre sohbet eden ve anayasa değişikliğini konuşan Recep Konuk, “önerilen sistemin, yürütmede istikrarın sağlanmasını amaçladığını ifade ederek; “Ülkemiz koalisyonlardan çok çekti, ara rejimden çok çekti, hükümet kurulamadığı zamanlar oldu, kurulan hükümetlerin güvenoyu alamadığı dönemler oldu. Bu yaşananlar, ülkemiz ve milletimiz için telafi edilemez, ağır faturalar çıkardı. Yeni sistemde Cumhurbaşkanı seçimleri ile Milletvekili seçimleri aynı gün yapılacak. Bu uygulamanın, millet iradesinin hem Meclis’e hem de yürütmeye eş zamanlı yansıması ile olabildiğince uyumlu bir yapı oluşacaktır. Seçimlerin birlikte yapılması, seçim sonuçlarında yürütme ile yasamada yaşanması muhtemel olan karşıt yapıların önlenmesini sağlayacaktır. Kanunsuz yürütme olmaz, kanun da Meclis tarafından yapılmaktadır, o zaman Meclis başka anlayışta, yürütme başka anlayışta ihtimalinin azaltılması ihtiyacı bulunmaktadır. ABD ve Fransa bunu sıklıkla yaşamaktadır. ABD’de buna “topal ördek”, Fransa’da ise “kohabitasyon” denilmektedir. Her iki ülke de bu dönemlerde yönetimde, halka hizmette sorunlar yaşamış ve yürütme ile meclis arasındaki siyasi krizi çözememiştir. Ancak seçimlerin birlikte yapılması illa bu sonucu doğurmayabilir. Çünkü Meclis seçimleri tek turlu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri iki turludur. Cumhurbaşkanı birinci turda seçilemezse, ikinci tur için siyasi irade farklılaşması ortaya çıkabilecektir. İki hafta sonra yapılacak seçimde en fazla oy alan adaylar arasında tercih yapılarak Cumhurbaşkanı seçimleri yapılmış olacaktır. Referandumda ‘Evet’ diyerek milletimiz ülkemizdeki hükümet sorununu kökten çözecek, ülkemizi istikrarlı bir yapıya kavuşturacaktır” dedi. 
 
RECEP KONUK, BAHÇELİ VE EKİBİNE TEŞEKKÜR ETTİ 
MHP lideri Devlet Bahçeli’nin koalisyon hükümetlerinde yaşanan krizleri en iyi bilenlerden biri olduğunu ifade eden Recep Konuk, “Sayın Bahçeli kendisinin de yer aldığı 2001 yılındaki koalisyon hükümeti dönemindeki sıkıntıları bizatihi yaşayan biri olarak o günlerin tekrar yaşanmaması için bu anayasa değişikliğini destekleyerek ve katkı sunarak belki de ahir ömrünün en iyi hizmetlerinden birini yapmaktadır. Ben buradan MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye ve teşkilat mensuplarına Türkiye’nin önünü açan bu duruşlarından dolayı tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.   
 
MİLLETİMİZ GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE ‘EVET’ DİYOR 
Günün son ziyaretini Karaman Süt Üreticileri Birliği’ne gerçekleştiren AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini bu kez üreticilere anlattı. AK Parti’nin yapmış olduğu reformların ve halkın tam desteğini alan icraatlarının, Türkiye’de siyasete güveni yeniden tesis ettiğini belirten Recep Konuk, “bundan taviz veremeyiz, geri de gidemeyiz. Çok açık ifade ediyorum, ülkemizde demokrasinin ve özgürlüklerin, hukukun üstünlüğünün güvencesi millet iradesi ile devletimizi yöneten AK Partidir. Defalarca söylüyoruz, tekrar ifade edelim, Türkiye’de mevcut hükümet sisteminin doğurduğu birçok ekonomik ve toplumsal sorunlar var, bu millet büyümek, güçlenmek istiyor, milli ekonomisi, milli iktisat algısı olsun istiyor, milli üretim yapmak istiyor, sadece montaj sanayisinde değil, bilgi üretiminde de, marka üretiminde de güçlü olmak istiyor. Bunları yaparken güçlü demokrasisi olsun istiyor, hukukun üstünlüğü olsun, erkler ayrılığı tam olsun istiyor. Demokrasinin gelişmesinin önünü tıkamış, kronik sorunlar kendi içinde birbirini besleyen bir kısır döngü haline gelmiştir. Her alanda kendini hissettirmekte ve Türkiye’de tıkanma oluşturmaktadır. Onun için anayasa değişmelidir, onun için milletimiz güçlü bir şekilde ‘Evet’ diyor, onun için milletimiz bizi destekliyor” dedi.  
 
 
 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber