Asü’de Plc Eğitimleri İçin İmzalar Atıldı

Asü’de Plc Eğitimleri İçin İmzalar Atıldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrencilerin mezuniyet sonrasındaki iş bulma süreçlerine katkı sağlamak için adımlar atılıyor.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrencilerin mezuniyet sonrasındaki iş bulma süreçlerine katkı sağlamak adına farklı eğitim programları ve kurslar düzenlediklerini, kurumsal iş birlikleri ile süreci daha da geliştirmeye yönelik somut adımlar atmaya devam ettiklerini söyledi.

ASÜ, Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Programmable Logic Controller/Programlanabilir Mantıksal Denetleyici (PLC)" eğitimine ilişkin bir iş birliği protokolü imzalandı. PLC, fabrikalardaki üretim hatlarını oluşturan robotik yapıların kontrolünü sağlayan bir otomasyon sistemi olarak tanımlanıyor. Protokol, Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde eğitim-öğretim gören öğrencilerin PLC alanındaki mesleki becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda ASÜ öğrencileri, Şehit Yavuz Çoban Meslek Lisesi bünyesinde kurulan PLC laboratuvarında eğitim görecek. Protokolün imza töreninde kısa bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrencilerin mezuniyet sonrası iş hayatlarına katkıda bulunmak adına farklı projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini belirtti. Ortak Eğitim Programının bu çalışmalardan birisi olduğunu ileten Rektör Şahin, "Programımız başarılı şekilde ilerliyor ve Mühendisli Fakültesi ile başlayan süreç farklı fakülte ve meslek yüksekokullarını da kapsayacak biçimde genişliyor. Programa katılım sağlayan öğrencilerimizin yaklaşık yüzde 90'ı çalıştıkları kurumun personeli oldu. Bu, son derece memnuniyet verici bir gelişme. Öte yandan Sürekli Eğitim Merkezi aracılığı ile öğrencilerimizin kariyerlerine katkı sunacak sertifikalı kurslar düzenliyoruz. Kursların ardından öğrencilerimiz, becerilerini gösteren resmi bir belgeye sahip oluyorlar. Bu protokol de öğrencilerimizin mezuniyet sonrası iş hayatlarına doğrudan katkı sağlayacak bir başka somut çalışma. Destek ve katkı veren herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Yapılan kısa açıklamanın ardından Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, AHİKA Genel Sekreteri Bekir Varol ve İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, iş birliği protokolünü imzaladı.

Kaynak:Aksaray Haberleri

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber