Ayrancı Her Geçen Gün Değişiyor!

Ayrancı Her Geçen Gün Değişiyor!

Ayrancı’da ilçeye bağlı Musaköy ve Uluköy’de Cadde ve sokakların kilitli taş döşeme çalışmaları başladı.

Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı ve ekibinin yerinde incelediği çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Musaköy ve Uluköy’deki kilitli taş döşeme çalışmalarının ardından ulaşım yollarına da el atacaklarını söyleyen Büyükkarcı, ‘’Bu mahallelerimizle ilçe merkezi arasındaki ulaşım yollarını düzenleyerek asfaltlama çalışması yapacağız’’ dedi. Mahalle sakinleri ile istişare ederek çalıştıklarını belirten Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı açıklamasında;

‘’Musaköy ve Uluköy’de muhtarlarımız ve mahalle sakinlerinin bir süredir bizden talep ettikleri kilitli taş döşeme ve ulaşım yollarının asfaltlanması hizmetlerini başlattık. Aynı zamanda ilçe merkezindeki daha önceki ismi Yurt Caddesi olan ve sonradan 1. Ordu Komutanımızın ismini verdiğimiz 2 KM uzunluğundaki Musa Avsever Caddesi’nde de diğer cadde ve sokaklarla birlikte kaldırım çalışmaları başlatıldı. Bütün bu çalışmaları Aralık Ayı’nda bitirilmesi üzere ihale ettik.

Öte yandan merkezdeki İstasyon caddemizin yenilenebilir enerji ile ışıklandırılması, asfaltlama ve şimdide kaldırım çalışmaları tamamlandı. Merkez ve köylerdeki kilitli taş döşeme, asfaltlama, refüjlerin yeşillendirilmesi ve kaldırım çalışmalarının bitmesi ile birlikte yeni bir çalışmaya başlayacağız.

Ayrancı’mızı daha ileriye götürmek adına, yaşanabilir bir ilçe olmaktan öte huzur alınan bir ortama dönüştürmek niyetiyle şehir ve büyükşehirlerde gördüklerimizi ilçemizde uygulamaya çalışacağız. Bu bağlamda 2018 Ocak ayı itibariyle ilçedeki elektrik tellerinin yer altına indirilmesi projemizi programa aldırdık. Bu proje kapsamında ilçedeki Pazar yerinde trafo için yer tespiti yapıldı.

basliksiz-1-075.jpg

Hedefimiz ilçeye gelenin diğer geldiğinde ve daha sonraki geldiklerinde de sürekli bir yenilik, sürekli bir değişim görmesi. Bu değişimle birlikte hemşerilerimizin özgüvenlerinin yükselmesi, ilçeyi benimsemesi ve sürekli burada yaşama arzusunun gelişmesi başlıca hedeflerimiz arasında’’ sözlerine yer verdi.

Ayrancı Her Geçen Gün Değişiyor!

Ayrancı Her Geçen Gün Değişiyor!

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber