Basın, Milletin Müşterek Sesidir

Basın, Milletin Müşterek Sesidir

Yeşildere Yardımlaşma Derneği Başkanı Av. Ramazan Eryiğit’ Ten "24 Temmuz Gazeteciler Ve Basın Bayramı" Mesajı

Dernek Başkanı ERYİĞİT “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısı ile yayımladığı mesajda şunları söyledi:

Gazeteciler ve Basın Bayramı, Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl 24 Temmuz tarihinde kutlanan önemli bir gündür. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri ve haber alma ile yayma özgürlüğünün en etkin aracı olan basınımız, demokrasimizin yaşamasının ve gelişmesinin en değerli aracıdır. Aynı zamanda ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen önemli bir kurumdur.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir”  ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”
 

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber