'Basında Sansürün Kaldırılışının Yıldönümünü Kutluyorum'

'Basında Sansürün Kaldırılışının Yıldönümünü Kutluyorum'

Karaman İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Güngörer mesajında;

“ Türk basını tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmiştir.”

İfadeleriyle basına duyduğu güveni dile getirerek: Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade etme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, çağdaş ve demokratik dünyanın tartışmasız kabul ettiği bir olgudur. Haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşaması ve gelişmesini sağlayan kurumların en başında gelmektedir.

Yazılı, görsel ve işitsel kanallar aracılığı ile basın, yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenmektedir.

Basın mensupları meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı ile görevlerini yerine getirirken, toplumda basına olan güvenin artırmasının yanında, toplumsal değerlere saygılı ve sorumluluk bilinci içinde, demokratik toplum düzeninin korunmasında çok önemli rol oynarlar ve iletişim çağında insanların haber almada en büyük güvenceleri özgür basındır.

İlimizdeki basın-yayın çalışanlarının da bu sorumluluk bilinciyle duyarlı çalışmaları sonucunda İlimizin her alanda başarıya ulaşmasında büyük katkı sağlayacaklarına inancım tamdır.

Bu düşüncelerle, ‘24 Temmuz Basın Bayramını ve Basında Sansürün Kaldırılışının Yıldönümünü kutluyor, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyor, gece-gündüz demeden, günün her saatinde, her türlü koşulda büyük bir özveriyle çalışan başta ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet gazeteleri ve haber ajanlarının temsilcileri olmak üzere tüm değerli basın mensuplarına selam ve saygılarımı iletiyorum. sözlerine yer verdi.

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber