Karaman Memur Sen teşkilatı da konfederasyona bağlı bulunan 11 federasyonun ve 3 komisyonun yönetimleriyle anayasa değişikliği ile ilgili bilgilendirme toplantısı ve niçin evet denilmesi gerektiğini istişare ettiler.

Bu bağlamda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyelerinden  Yard. Doç. Dr. Sefa Usta tarafından anayasa değişikliğiyle ilgili maddelerin müzakere edildiği bir sunum yapıldı. Yapılan program da Memur Sen İl Temsilcisi Yunus Özdemir teşkilat yönetimine ve Sefa Usta'ya teşekkür ederek 16 Nisan'ın bu milletin istiklali ve istikbali için kritik bir tarih olduğunu,  Yeni Türkiye'nin ayağındaki prangalardan kurtulunması noktasında net olarak EVET diyeceklerini ve bunun için herkesin emek sarf etmesi gerektiğini, var güçleriyle çalışıp dezenformasyona fırsat vermeyeceklerini, sosyal medyada da #MemurSeneDavetTercihEvet ve #İşteHedefİşteEvet çalışmalarıyla yoğun bir gündem oluşturduklarını, 81 ilde de gerek konferanslarla gerekse farklı programlarla sahada olacaklarını beyan ederek bunun için ilk olarak pazartesi akşamı Abdurrahman Dilipak bey'in konferansını tertip ettiklerini, süreç içerisinde yapacakları çalışmaları kamuoyuyla paylaşacaklarını dile getirdi.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber