Başvurular 31 Martta Bitiyor

Başvurular 31 Martta Bitiyor

% 50 Hibeli Ahır ve Ağıl Yapımı İnşaat Yatırımı İçin Başvurular 31 Martta bitiyor.

Ülkemiz hayvancılığının geliştirilmesi için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hayvancılığa yönelik olarak çeşitli hibe ve desteklemeler uygulanmaktadır. Bu bağlamda mevcut hayvancılık işletmelerin et üretiminde verimlilikleri ve kalitelerinin artırılması ile bölgesel kalkınmayı sağlamaya yönelik yatırımların desteklenmesi amacıyla Bakanlık tarafından 2014 yılından itibaren her yıl Ocak, Şubat ve Mart aylarında hibe programı başvuru süreci açılmaktadır. Hayvancılık Hibe Desteği kapsamında; Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Konya Ovası ve Doğu Karadeniz bölgelerindeki illere hayvancılık yatırımları desteklenmektedir.

İl Müdürlüğü tarafından KOP projesi kapsamında 2014 yılından bu güne kadar çiftçilere 289 koç-teke projesi ile 6 ağıl-ahır projesi uygulamaları için yetiştiricilere 2.376.985 TL hibe destekleme ödemesi yapılmıştır. Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Konya Ovası ve Doğu Karadeniz Projeleri kapsamındaki illerde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesine İlişkin Proje Uygulama Rehberi hükümleri çerçevesinde merkez proje değerlendirme komisyonu kararı gereği sadece yeni ahır/ağıl yapımı inşaat yatırımları için 2017 yılına ait başvuruları 01 Ocak – 31 Mart 2017 tarihleri arasında alınmasına karar verilmiştir. Karar doğrultusunda İl Müdürlüğü tarafından ağıl-ahır inşaat proje başvuruları alımları devam etmektedir.

KOP projesi kapsamında yeni inşaat ağıl ve ahır inşaat proje kabulleri 31 Mart 2017 tarihinde sona erecek olup, proje başvurusu yapacak çiftçilerin müracaatlarını Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesine şahsen yapmaları gerekmektedir.

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber