Biriz, Beraberiz, Hep Birlikte Türkiyeyiz

Biriz, Beraberiz, Hep Birlikte Türkiyeyiz

Karaman’da ki kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları, devlete yönelik gerçekleştirilen darbe girişimini kınayan ortak bir bildiriye imza attı.

Karaman halkının Aktekke Kent Meydanı’ndaki demokrasi nöbeti devam ediyor. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası tüm yurtta olduğu meydanlar Karaman’da da boş bırakılmadı. Her akşam sabahlara kadar devam eden demokrasi nöbetinde dün akşam (20 Temmuz Çarşamba) siyasi parti il başkanları ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek ortak bildiri yayınladı. “Milli İradeye, Devletimize Yönelik Hain Darbe Girişimini ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, Milletimize Yönelik Saldırıları Şiddetle Kınayan Ortak Bildiri Metni” başlığını taşıyan kınama bildirisini; kamu kurum ve kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri imzaladı.


        Darbe girişimine karşı vatandaşların hep birlikte teyakkuza geçtiğini ve bu bildirinin de bunun en güzel örneği olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: "15 Temmuz 2016 tarihi tarihimize geçen en karanlık günlerden biri olduğu gibi aynı zamanda yüce milletimizin demokrasiye ve iradesine nasıl sahip çıkılacağını tüm dünyaya gösterdiği zafer günlerinden biridir. Ortak payda vatan olduğu zaman siyasi görüş fark etmeksizin omuz omuza meydanlarda boy gösteren aziz milletimiz alçaklara, hainlere, darbecilere karşı mesajını net bir şekilde vermiştir. Karaman’da ki idareciler, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları olarak demokrasiye zarar vermeye çalışan her türlü girişimi kınadığımızı, halkın iradesini yok sayanların karşısında olduğumuzu açıkça beyan ederiz. Milli iradenin yanında olduğumuzu ve milli iradeye yapılan her türlü eyleme karşı üzerimize düşeni yapacağımızdan zerre tereddüt etmeyeceğimizi belirtmek isterim” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber