CHP Karaman İl Başkanlığı 23 Nisan'ı Taşkale'de Kutladı

CHP Karaman İl Başkanlığı 23 Nisan'ı Taşkale'de Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanlığı bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı merkeze bağlı Taşkale Köyü’nde kutladı.

Kutlamaya Karaman Merkez’den ve Taşkale’den vatandaşlar katıldı. Coşkuyla gerçekleşen kutlamada günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan CHP Karaman İl Başkanı Av. İsmail Atakan Ünver, “Ulusal egemenliğimizin temsilcisi T.B.M.M.’nin kuruluşuna atfen kutladığımız bu bayram, Ulu Önder Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilmiştir.

Kurtuluş Savaşımızı örgütleyen, yürüten ve zaferle sonuçlandıran Gazi Meclisimizin yüce şahsiyeti önünde saygıyla eğiliyorum. Çocuklarımız bizlerin geleceğidir, yarınlarıdır, umudumuzdur. Çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak hepimizin en önemli görevidir. Bu önemli günde Atamızın ata yurdu Taşkale’de olmaktan, Atamızın atalarının ayak bastığı topraklarda olmaktan, bize sevgiyle kucağını açan Taşkaleli hemşerilerimizle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

23 Nisan 1920’de açılan T.B.M.M., ulusal birliğimizin ve egemenliğimizin timsalidir. Taşkale’den Atamızın ata yurdundan sesleniyorum: Devletlerin yönetim biçimleri masa başında değil savaş meydanlarında belirlenir. Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetim biçimi de Samsun’da, Amasya’da, Erzurum’da, Sivas’ta, Eskişehir’de, İnönü’de,  Kütahya’da, Dumlupınar’da ve nihayet 9 Eylül’de İzmir’de belirlenmiştir. Hiç kimse heveslenmesin, bizler cumhuriyetimize, ulusal egemenliğimize ve Atamızın mirasına sonuna kadar sahip çıkacağız. Biz Atamızı ve bize bıraktığı eserleri çok sevdik, sevmeye devam edeceğiz. Ne cumhuriyetimizi, ne Atamızın eserlerini ne de ulusal egemenliğimizi kimse elimizden alamayacak. Unutulmasın; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve öyle kalmaya da devam edecektir.” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber