Çiftçiye 32 Milyon Liralık Ödeme Yapılacak

Çiftçiye 32 Milyon Liralık Ödeme Yapılacak

Konya Şeker, 10 Ekim Salı günü itibariyle çiftçiye 32 Milyon 8 Bin TL’lik avans ödeme yapacak. Böylece Konya Şeker, 2017 – 2018 kampanya döneminde şu ana kadar toplamda 255 Milyon 203 Bin TL avans ödemesi yapmış olacak

AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, avans ödemesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Biz üretici daha fazla üretsin diye varız. Üreticimize sahip çıkacağız ki, onlar da ülke tarımına kazandıracak. Konya Şeker destekleyecek, üreticimiz de daha fazla üretecek, topraklarımıza sahip çıkacak.

Söküm avansı olarak şimdi üreticimize 32 Milyon 8 Bin Lira TL’lik avans ödemesi yapıyoruz. Konya Şeker olarak bu yıl, 6 ay içinde sadece pancar üreticisine 255 Milyon 203 Bin Lira ödedik. Bizim sistemimiz, üretimi destekleme merkezlidir. Peki, sistemimizi niye böyle kurduk, niye merkezimize üretimi aldık, niye böyle yaptık? Üretimi desteklemek, üretmek isteyeni desteklemek, üreticinin finansman yükünü sırtından almak, üreticiyi üretebilmek için ne namerde ne merde muhtaç bırakmamak için yaptık.

haber-ici-g.jpg

Bu destek sadece üreticiye yapılan destek midir? Evet, biz ödemeyi doğrudan çiftçiye yapıyoruz, ancak bu para sıcak para olarak Konya ekonomisine giren bir paradır ve bölgemizin, şehrimizim ekonomisini canlandıran büyük bir meblağdır. Bölgemizde çarşının, pazarın da güvencesi aslında Konya Şeker’dir. Bölgemizin sosyoekonomik kalkınmasına Konya Şeker’in katkısı tartışılamaz. Tarımın ve gıdanın baş aktörlerinden olan Konya Şeker’in bölgemize, insanımızın hayatına yaptığı bu doğrudan katkının önemli olduğunu düşünüyorum. Bu, tarımı ve gıdayı bölgemizin baş aktörü bir sektör haline getirmektedir. Toprağımızı işlemek, topraktan üretilen üretimle sanayiyi kurmak ve böylece gıdanın merkezi haline gelmek, bu toprakların sahiplerinin bu topraklara sahip çıktığının göstergesidir” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber