Demokrat Parti Karaman İl Teşkilatı Basınla Buluştu

Demokrat Parti Karaman İl Teşkilatı Basınla Buluştu

Demokrat Parti Karaman İl Başkanı Emir Musa Beydilli toplantı düzenleyerek basın mensupları ile bir araya geldi.

Toplantıda çarpıcı açıklamalarda bulunan Beydilli, Karaman Valiliği, Karaman Belediyesi, Karaman Futbol Kulübü, 6’lı masa ve 2023 seçimleri için Cumhurbaşkanı adayından bahsetti.

İl Başkanı olması nedeniyle Genel Başkan Gültekin Uysal'a teşekkür eden Beydilli "22 Kasım 2022 tarihinde şahsıma bir görev verildi. Aslında siyasete girmeyi düşünmüyordum. Ama buradaki ve Ankara'daki dostlarımız Genel Başkan Gültekin Uysal'a gidip baskı yapınca biz de memleketimiz için bu görevi kabul ettik. Türkiye'nin en önemli partilerinden biri olan Demokrat Parti'nin il başkanı olmaktan tabi mutluluk duyuyorum. Sayın Genel Başkanıma teşekkür ediyorum." dedi.

" Devlet olmazsa, millet de olmaz." diyen Başkan Beydilli "Millet olmazsa da vatan olmaz" dedi. D.P. Karaman İl Başkanı Beydilli, “Son zamanlarda Sayın Valimizi sosyal medya hesabından yıpratmaya çalışıyorlar. Sayın valimizi ithamlarla zayıflatma çalışıyor. Protokol ve daire müdürlerimizi yıpratmaya çalışıyor. Bundan rahatız oluyorum. “ dedi.

Valimiz Karaman’a Şans

Demokrat Parti Yeni Karaman İl Başkanı Emir Musa Beydilli, Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’a sosyal medya üzerinden iftira atıldığını söyledi. Valilerin Cumhurbaşkanının emaneti olduğunu belirten Beydilli sözlerine şöyle devam etti: Benim çok önemsediğim konulardan bir tanesi de siyasetin devletti germesi. Devlete siyasete alet etmesi. Bunun sosyal medya üzerinden diz altı ithamlarda bulunulması. Bunun yanı sıra asılsız astarsız gerçeği yansıtmayacak şekilde devletimizin valisini, devletimizin protokolünü, daire müdürlerini ve kurumlarını yıpratma gibi bir savaş var. Sayın valimize uzun zamandır bazı insanlar sosyal medya hesabından asılsız ithamlarla sanki zayıflatmaya çalışıyor. Ben devletimin sonuna kadar arkasındayım. Ben valimin sonuna kadar arkasındayım. Vali devlettir. Vali devleti temsil ediyor. Vali Cumhurbaşkanını temsil ediyor. İktidarın il başkanına soruyorum özellikle. Sayın başkanım Sayın Cumhurbaşkanımızın emaneti değil midir sayın vali? Sayın başkanım senin genel başkanın emaneti değil midir sayın vali? Neden sahip çıkmıyorsunuz. Neden bu kadar zan altında asılsız astarsız iftiralarla karşı karşıya getiriyorsunuz? Niye denmedi niye denmiyor. Böyle iktidar il başkanı olmaz. Böyle siyaset olmaz. Böyle il başkanlığı olmaz. Böyle il başkanlığını ben kabul etmiyorum. Sayın valimiz Karaman’a şans. Ankara’yı tanıyor. Şehrimize birçok hizmetler getiriyor. Neden ufak tefek konularda valimizi rahatsız ediyorsunuz. İl başkanı olarak bu konunun altını çiziyorum. Bu konularda hassas olunmasını öneriyorum.

4 İşçi, 52 Bin TL!

Yeni çıkan İnternet yasası ile ilgili konuşan Beydilli, “İnternet haber siteleri Basın İlan Kurumu ilanlarından faydalanmak için 4 personel çalıştırmak zorunda. Bu personeller 24 ay çalışmak zorunda. Bu süreç içinde bunu yaptıktan sonra basın ilan yayınından faydalanacak. Faydalanacak ama buna direnecek gücü var mı? Bir kişi 13 bin liraya mal oluyor. Yemek, kira, internet vs geçim yok. 52 bin lira sadece personelin gideri var internet sitesinin ayakta kalması için. Bir de ev ve ofis geçindirdiğini düşünürsek nerden baksak 80 bin lira. Bunlar ağır bir yük. Şahsım adına ellimizden ne geliyorsa bir siyasi partinin il başkanı olarak bunun takipçisi olacağım” dedi.

“Karaman İçin Spor Önemlidir”

Başkan Beydilli, son günlerde gündeme gelen Karaman FK hakkında açıklamada bulundu. Beydilli, açıklamasında; “Karamanspor çok önemlidir biliyorsunuz. Bir şehrin sporu milyonları arkasında koşturur. Dünyaca ünlü sporculara baktığımız zaman diğer spor ve gruplara şunu görüyorum ben. Şehir bir ticarethane gibi oluyor. Bir spor lige çıkıyor bu ligde karşı takım şehre geliyor ve bu da şehre katkı sağlıyor. Şehrin tanıtımında da çok büyük bir rolü var. Karaman’daki spor çok önemli. Han kardeşlerin bu konuda spora el atmasını kutluyorum. Son çıkan olayı bilmiyoruz. Mevcut bir yönetim kurulu var. Bu yönetim kuruluda elbette haklı yönleri vardır. Han kardeşlerin haklı bir yönü vardır. Oraları bilmeyiz ama kim olursa olsun Karaman sporuna sahip çıkmak gerekir. Şehrimizin sporuna sahip çıkmak gerekiyor. Sahip çıkmak için bizlerde elimizden geleni yapacağız. Basın olarak sizlerde elinizden geleni yapıyorsunuz olumlu tarafına bakıyorsunuz ben b unu fark ettim.” Dedi.

İttifak Ortağı Diye Savunamam

Program sonunda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Beydilli bir soru üzerine: "Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın HDP'ye göz kırpan açıklamaları ile İHA ve SİHA'ları hedef alan açıklamalarına hiç sıcak bakmıyorum. Her ne kadar ittifak üyeleri de olsa hoş karşılamıyorum. Sayın Babacan ve Davutoğlu tecrübeli bir siyasetçi. Bunlar acemiliğinden söylemiyor bunları. Bugün Türkiye'nin gururu, şerefi, namusu olan İHA ve SİHA'lara laf söyleyenleri ben altılı masanın bir üyesi diye nasıl savunabilirim." dedi.

Kaynak:Karaman Haberleri

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber