Desteksiz Destan Yazdılar

Desteksiz Destan Yazdılar

Vali Süleyman Tapsız, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan kurslarla sınavlara hazırlanarak Türkiye derecesi elde eden öğrenciler Özenç Uğur, Yeşim Erdeğer’i makamında kabul etti.

29 Ağustos 2016 Pazartesi günü saat 15.00’de Valilik Makamında gerçekleşen ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, öğrenciler Özenç Uğur ve Yeşim Erdeğer ile okul müdürleri katıldı.

Herhangi bir özel kurumdan destek almaksızın, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) hazırlanan Lütfi Elvan TOBB Fen Lisesi öğrencisi Özenç Uğur, Matematik Fen (MF4) puan türünde Türkiye 53’üncüsü, Karaman Anadolu Lisesi öğrencisi Yeşim Erdeğer Türkçe Matematik (TM3) puan türünde Türkiye 573’ üncüsü ve TOKİ Anadolu Lisesi öğrencisi Burak Parlak ise Yabancı Dil Sınavı’nda Türkiye 775’ incisi olarak büyük bir başarıya imza attılar.

Lütfi Elvan TOBB Fen Lisesi öğrencisi Özenç Uğur, Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliğine tam burslu olarak kazanırken, Karaman Anadolu Lisesi öğrencisi Yeşim Erdeğer Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümüne yerleşti. TOKİ Anadolu Lisesi öğrencisi Burak Parlak ise Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünü kazandı.

“Başarıları herkese örnek olmalı”

Hiçbir destek almadan büyük bir başarı elde ederek, Türkiye genelinde derece elde eden öğrencileri tebrik eden Vali Süleyman Tapsız, “Lisans Yerleştirme Sınavında öğrencilerimizin elde etmiş olduğu başarılar göğsümüzü kabarttı. Öğrencilerimizin hiçbir özel kurumdan destek almaksızın, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarıyla sınava hazırlanarak, bu dereceyi elde etmesi bizler için ayrı bir mutluluk kaynağı olmuştur.

Öğrencilerin, her türlü zorluğa karşı yılmadan, büyük bir gayret ve özveriyle çalışarak herhangi bir özel kurumdan destek almadan gösterdikleri bu başarının herkes ve her kesim için örnek olması gerektiğini ifade eden Vali Tapsız, öğrencileri gösterdikleri bu başarıdan dolayı ayrı ayrı tebrik ederek bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diledi”

Ziyaret ,Vali Tapsız'ın öğrencilere çeşitli hediyeler vermesinin ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber