Ehliyette Taban Fiyata Uymayanlara Ceza Yağdı

Ehliyette Taban Fiyata Uymayanlara Ceza Yağdı

Ehliyet alırken taban fiyatına uymadan ehliyet veren sürücü kurslarına ceza yağdı.

1 Ocak itibariyle yürürlüğe giren MTSK yönetmeliğine göre taban fiyat uygulamasına giren sürücü kursları artık istedikleri fiyatlara ehliyet veremeyeceklerini bilirken , kursiyerden il bazında valilik tarafından belirlenen bir komisyon tarafından tespit edildiğinden dolayı , o komisyonun belirlediği ücrete uymak zorundaydılar.

Taban fiyat uygulamasına uymayarak MTSK yönetmeliğine aykırı kursiyer kaydeden kursiyerler tek tek mercek altına alınmaya başlandı. Bunun ilk örneği de Kırşehir de yaşandı.

Kırşehir’den 3 sürücü kursunun uymadığı, taban fiyatın altında ehliyet verdikleri yöntem takipler sonucu belirlendi.

Kurala uymayan Sürücü Kursu, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kırşehir Sürücü Kursları Derneği’nin uyarılarına rağmen taban fiyatının altında kursiyer almaya devam ettiği gerekçesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan inceleme sonrasında 15 bin lira idari para cezası ve dönem kapatma cezasına çarptırıldı.

Kırşehir Sürücü Kursları Derneği tarafından yapılan açıklamada Sürücü Kursuna kesilen 15 bin TL para ve dönem kapatma cezalarının, ücret ilanına uymayan diğer iki sürücü kursuna da uygulanacağı belirtildi.

Şimdi bu uygulamanın tüm Türkiye'de faaliyet gösteren sürücü kurslarına örnek teşkil etmesini ve il milli eğitim müdürlüklerinden haksız rekabeti önlemek için bu uygulamanın tüm illerde özellikle Karaman'da da titizlikle uygulanması talep edildi.

Yetkililer tarafından taban fiyata uymayan ve uygulamayanlar için denetimlerin devam edeceği açıklandı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber