“Engelli Birey ve Ailelerinin Sorunları ve Çözüm Önerılerı” Konulu Toplantı

“Engelli Birey ve Ailelerinin Sorunları ve Çözüm Önerılerı” Konulu Toplantı

“Engelli Birey Ve Ailelerinin Sorunları Ve Çözüm Önerileri” Konulu Bir Toplantı Yapılarak Engellilerin Ve Ailelerinin Sorunları İle Çözüm Önerileri Görüşüldü.

Kent Konseyi binasında gerçekleştirilen toplantıya Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali KONUKSEVEN, Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı İlknur HARANİ, Özel Eğitim ve Rehberlik Derneği Kurucusu Ayşe ASLAN, Rehberlik Araştırma Müdürlüğünden Rehber Öğretmen Seda Tan, engelli birey ve aileleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasında Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı İlknur HARANİ şunları söyledi: "Bu aileler son derece dramatik sorunlarla karşı karşıyalar. Hem insani hem vicdani hem de kurumsal kimliğimiz gereği “engelli birey ve ailelerinin sorunlarına” karşı sorumluluklarımız var. Bu sorumluluk bilinciyle devletimizin ilgili kurum ve kuruluşları olarak bu sorunları paylaşmak ve çözümüne katkı sağlamak amacı ile bir araya geldik. Bu noktada bizlere çalışmalarımızda destek veren Başta Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali KONUKSEVEN, olmak üzere, diğer kurum müdürlerimize ve tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kent Konseyi Başkanı Ali KONUKSEVEN ise, “Toplumun en dezavantajlı grubu olarak engelli birey ve ailelerinin sorunları hepimizin sorunlarıdır. Başta Belediyemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve devletimizin diğer ilgili tüm kurumları ile işbirliği içinde sorunları çözmeyi amaçlıyoruz. Engelli bireylerin anne ve babaları olarak ne tür zorluklarla karşı karşıya olduğunuzu kısmen biliyoruz. Sizleri dinlemek ve sorunlarınıza çözüm üretmek adına bu tür toplantıları çok önemsiyoruz. Yaşanan olumsuzluklar ve sorunların çözümü için elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.
Toplantı gerekli fikir alışverişin yapılması ve çözüm önerilerinin konuşulmasıyla devam etti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber