Ermenek’te Sağlık Alanında Büyük Gelişme

Ermenek’te Sağlık Alanında Büyük Gelişme

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen’in girişimleri ile eleman temininde güçlük çekilen yerlerde sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesini temin etmek için hazırlanan 4924 sayılı sözleşmeli sağlı

“Kanun kapsamında Sözleşmeli personel istihdam edilen yerler Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden, Devlet Planlama Teşkilâtı tarafından yayınlanmış en son ilçe bazındaki sosyo ekonomik gelişmişlik kriterleri, ilçelerin sağlık göstergeleri ile coğrafi konumları dikkate alınarak, Sağlık Bakanlığının teklifi üzerine yılda bir kez Bakanlar Kurulu kararı ile tespit edilir.”

Yapılan girişimler neticesinde Ermenek'te bu kapsama alınarak personellerin daha uzun süre ilçede görev yapması sağlanacak. Şöyle ki hastanede bulunan doktorlar ile önümüzdeki günlerde imzalanacak olan sözleşmeler neticesinde doktorların ilçedeki görev süresi uzayacak. Sonuç olarak sürekli doktor değişikliği ve doktor yokluğu yaşanmayacak.

657’ye tabi olan personel ile gerçekleştirilecek olan sözleşmeler ile ilçe doktorları ve diğer sağlık çalışanları açısından daha cazip hale gelecek. Çünkü 657’ye tabi bir doktor eğer sözleşme imzalarsa daha fazla maaş alacak. Üstelik 657’de sahip olduğu haklar saklı kalacak.

Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Uğur Sözkesen “İlçemizin ve bölgenin kalkınmasında olduğu gibi İlçemize kesintisiz hizmet verecek olan doktor ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarakta yapmış olduğu bütün hizmetlerden dolayı Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Hemşerimiz Sayın Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan’a, Sağlık Bakanımız Recep Akdağ’a ve bütün bakanlarımıza teşekkür ederim. Yerel Yönetim olarak bizde hastanemizin yardımcı Personel ihtiyacı noktasında destek olacağız. İnşallah vatandaşlarımız doktor yokluğu sıkıntısı çekmeyecektir. İlçemizde şuan itibari 16 uzman doktor görev yapmakta ve Başhekimimiz Sayın Edip Bayrak’tan edindiğim bilgiye göre de ilçemizde bulunan doktorların büyük çoğunluğu 4924 sayılı bu sözleşmeye olumlu bakmaktadır. Bu güzel gelişmenin ilçemiz için hayırlı olması temenni ediyorum” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber