Gönülden Yapılan İşin Başarısı Mutlaktır

Gönülden Yapılan İşin Başarısı Mutlaktır

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu okul bünyesinde anasınıfı bulunan okul müdürleri ve anaokulu müdürleriyle bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının açılış konuşmasını Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim İbrahimoğlu yaptı. Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması kapsamında yapılan çalışmaları okul yöneticileriyle paylaşan Şube Müdürü İbrahimoğlu, “Karaman’da okul öncesine kayıt konusunda ve gerek fiziki imkânlar gerekse personel bakımından iyi bir seviyedeyiz. Artık yeni müfredatla da belirtildiği şekilde nitelik olarak zenginliğimizi daha da artırmak üzere çalışmalar yapıyoruz” dedi.

“İçerik ve kaliteyi yükseltmeye yoğunlaşacağız.”

Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu toplantıya katılan okul yöneticilerini selamlayarak konuşmasına başladı. Hataların düzeltilmesi noktasında kırmadan, dökmeden karşılıklı uyarılarda bulunulmasının kaliteyi artıracağını söyleyen Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Beyaz Bayrak” projesine katılımların artması dolayısıyla okul yöneticilerine teşekkür etti.

Okul ve öğrenci güvenliği konusunda İŞKUR desteğiyle bu yıl hayata geçirilen uygulama ile okulların daha güvenli hale getirildiğine değinen İl Müdürü Kuntoğlu, “Binlerce öğrencinin sorumluluğunu üzerimizde taşıyoruz. Yarınlarımızı daha iyi bir geleceğe ulaştırmak için iyileştirilmiş fiziki imkânlara sahip mekânlarda, içerik ve kaliteyi yükseltmeye yoğunlaşacağız” dedi.

“15 Temmuz’da ele geçirilmek istenen sadece vatan toprağı değil, bizi biz yapan değerlerimizle, mazluma el uzatmayı görev bilen anlayışı da yok etmekti.”

Eğitim liderleri olarak sevgi ve saygıyla hareket eden okul yöneticilerinin başarısından bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Gönülden yapılan işin başarısı mutlaktır. Onun için insani değerleri, vicdani değerleri ve milli değerlerimizi küçük yaştan itibaren çocuklarımıza kazandırmak zorundayız. 15 Temmuz’da ele geçirilmek istenen sadece vatan toprağı değil, bizi biz yapan değerlerimizle, mazluma el uzatmayı görev bilen anlayışı da yok etmekti. İçimizdeki uzantılarıyla dünyaya zulmeden hâkim güçlerin rahatsızlık duyduğu hususlardan biri de buydu.
“Okul öncesinde değerler eğitimi sayesinde çocuklar, milli ve insani zenginliklerle büyüyecekler.”

İl Müftülüğü ile yapılan protokol çerçevesinde velilerin isteğine bağlı olarak okul öncesinde verilecek değerler eğitimi sayesinde çocukların milli ve insani zenginliklerle büyüyeceklerini söyleyen İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Hak ve adaletle, değerlerimizle büyüyen çocuklar köklü medeniyetimizde olduğu gibi mağdur ve mazlum milletlerin umudu olacaklardır. Bugün bu sermayemiz sayesinde dünya insanı, su kuyularıyla, sağlık ve gıda yardımlarıyla, misafirperverliğiyle mazluma el uzatan, mağdurun zenginliklerini sömürmeyen bir anlayışla tanıştı” şeklinde konuştu.
Toplantı, okulöncesine yönelik hazırlanan okuma projeleriyle ilgili verilen bilgilerin ardından son buldu.
 

Gönülden Yapılan İşin Başarısı Mutlaktır

Gönülden Yapılan İşin Başarısı Mutlaktır

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber