'Hep Birlikte Yürüyeceğiz'

'Hep Birlikte Yürüyeceğiz'

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Muğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“30 Ağustos 1922 İstiklal mücadelemiz boyunca, milli egemenlik yolunda kazandığımız bu şanlı zafer, bağımsızlık ve vatan şuuruyla temayüz eden millet ruhunun tarihimizdeki en görkemli örneklerinden biridir” dedi. Muğlu, mesajına şöyle devam etti: “Tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği büyük kahramanlıklarla vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhu ile verdiği muhteşem bir mücadele ile büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanımızı emanet etmiştir.

Bilinmelidir ki, Ülkemizi parçalamak isteyenler milletimizin izzetli direnişi karşısında her zaman çaresiz kalmışlardır. Dün olduğu gibi bu gün de ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik saldırılara karşı, aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.”

“HEP BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”

Muğlu mesajının son bölümünde şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz 2016 tarihinde silahlı kuvvetler içerisinde asker üniforması giymiş hain bir gurubun yaptığı kalkışma dışında kalan Türk Silahlı Kuvvetler mensubu askerlerimiz vatanı ve milleti için her zaman canını seve seve verecek onurlu ve şerefli vatan evlatlarımızdır.

Kendilerine verilen her türlü görevi her zaman üstün başarı ile yerine getirmiştir. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, birbirimizi kardeşçe kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımıza hep birlikte yürüyeceğiz. İnanıyorum ki, bundan sonra da Cumhuriyetimizin hedefleri doğrultusunda daha büyük mesafeler kat edeceğiz ve daha büyük başarılarla cumhuriyetimizi taçlandıracağız.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları kanları ile vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarının ve Saygıdeğer Karamanlı vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber
Önceki ve Sonraki Haberler