Hizmetlerle Dolu Bir Yılı Geride Bıraktık

Hizmetlerle Dolu Bir Yılı Geride Bıraktık

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yeni yıl dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; " Değerli hemşehrilerim, acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakırken, geleceğe dair umudumuzu ve memlekete hizmet etmek adına heyecanımızı bir an bile yitirmeden, huzur içerisinde yeni bir yıla hazırlanıyoruz. 

Öncelikle, 2018 yılının, ülkemiz, milletimiz, tüm insanlık için hayırlı bir yıl olmasını; ülkemizde ve yeryüzünde, barışa, dostluğa, dayanışmaya vesile teşkil etmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Yeni yılın, öncekilerden çok daha bereketli ve huzurlu, sağlık, afiyet içinde geçmesi; tüm dünyada acıların üzüntülerin bir yıl olması, gönülden temennimdir.

2017 yılı içerisinde, millet olarak bir çok acı hadiseleri, elim kazaları, millet olmanın gereği olan birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte aştık. Vatanımıza yönelik içeriden ve dışarıdan yapılan tüm saldırılara, ihanetlere, Çanakkale ruhuyla, 15 Temmuz ruhuyla millet olarak hep birlikte göğüs gerdik. Allah'ın izni ve milletimizin kararlı duruşu ile inşallah tüm sıkıntıları aşarak daha müreffeh yarınlara hep birlikte ulaşacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çıkmış olduğumuz milletimize hizmet yolunda 2023,2053 ve 2071 hedeflerimize doğru kararlılıkla yürüyeceğiz.

Karaman Belediyesi olarak 2017 yılını da yatırım, proje ve hizmetlerle dolu bir yıl olarak geride bırakıyoruz. Geride bıraktığımız yıl içerisinde, ulaşım, sosyal ve yeşil alan, alt ve üst yapı, sosyal projeler gibi birçok alanda önemli çalışmalar ortaya koyduk. Sorumluluk alanımız olan şehir merkezinde, ulaşıma kalite ve güven getiren alt ve üst geçitler inşa ettik. Larende-Sümer ve Yenişehir Mahallelerine hayat verecek olan Larende Alt Geçit Projesi'nde ve Sanayi Köprülü Kavşağında ise çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Ayrıca yine Larende, Sümer ve Yenişehir mahallelerimizin ihtiyacı olan alt ve üst yapı çalışmalarını büyük oranda tamamladık.

Geçtiğimiz yıl hizmete aldığımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan Parkı'nın ardından, vatandaşlarımızın keyifli ve huzurlu vakit geçirebileceği, şehrimiz adına sosyal ve yeşil alan noktasında önemli projeler olan Seyir Terasları ve Türk Dünyası Kültür Parkı'nı da Karaman'a kazandırıyoruz. 30 bin metrekare alana sahip olan Seyir Terasları Projesi'nde çalışmalarımızı tamamladık ve 2018 yılında Karamanımıza hizmet vermeye başlayacak. Aynı şekilde Türk Dünyası Kültür Parkı'nda da çalışmalar artık sona yaklaştı. Karaman kent tarihi'nin en büyük sosyal ve yeşil alanı olma özelliğini taşıyan 500 bin metrekare alana sahip olan Türk Dünyası Kültür Parkı inşallah yaz aylarında vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak.

2017 yılında Larende ve Osmangazi Mahallelerimizde olmak üzere iki yeni hanımlar lokalinin yapımını tamamladık.

2017 yılı içerisinde Serbest Bölge, Lojistik Merkezi, Havaalanı şehrimize sosyo-ekonomik anlamda değer katacak projelerde de önemli gelişmeler yaşandı. Serbest Bölgemiz kuruluyor, Lojistik Merkezi ve Havaalanı Projelerinde yapım ihaleleri gerçekleşti. 15 bin kişilik stadyum, 3 bin kişilik spor salonu gibi spor yatırımlarında da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Karaman'a ve ülkemize daima hizmet ederek, vatandaşlarımızın hayat standardını yükseltmek ve daha yaşanabilir bir kent için sürdürdüğümüz hizmet aşkı, yeni yılda da devam edecek. İnşallah 2018 yılı da yatırım ve hizmetlerle dolu bir yıl olacak.

Karamanımızın daha yaşanabilir, daha huzurlu, modern ve marka bir kent olması için emeği geçen Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a, Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'a, değerli milletvekillerimiz Recep Konuk ve Recep Şeker'e, kamu kurum ve kuruluşlarımızın yöneticilerine, sivil toplum kuruluşlarımıza, belediyemiz çalışanlarına ve en önemlisi her daim bizlere güvenen ve destek olan milletimize gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. 

2018 yılının ülkemiz ve milletimiz başta olmak üzere tüm insanlığa barış, huzur, sevgi ve kardeşlik getirmesini Yüce Allah'tan diliyorum."
 

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber