HOKAF Yönetiminden Karaman Habercisi’ne Ziyaret

HOKAF Yönetiminden Karaman Habercisi’ne Ziyaret

HOKAF Yönetiminden Kurum Ziyaretleri

Hollanda’da yaşayan Karamanlıların derneklerin birleşimi olan Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF) yönetimi Karaman’da bir dizi ziyaretlerde bulunuyor.

Ziyaretleri değerlendiren HOKAV Başkanı Mustafa Duyar, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitemizi ziyaret ettik. Kampus alanını gezdik. 51 yıl önce babalarımız Hollanda’ya gidip yerleşmişler. Ben ikinci kuşağım. Hollanda’da bildiğiniz gibi 450-500 bine yakın Türk var. Bunların içinde 45-50 bini Karamanlı. Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşı sayısında en fazla orana sahibiz. Hollanda’da bulunan federasyonlar arasında en büyüğü de bizim federasyonumuz. Neticede federasyonumuza bağlı olan Ticaret Odasına kayıtlı olan köy dernekleri var. Her bir köy derneklerimizin de 300-350’ye yakın üyesi bulunuyor. Dolayısıyla Federasyonumuzun 6 bin üyesi var. Hollanda’da 20 bine yakın işadamından 2 bini Karamanlı. Karamanlı işadamlarımız yüz güldürüyor. HOKAV olarak İşadamları Komisyonu kurmamızdaki amaç buydu. Hollanda’daki yatırımcılarımızı Karaman’a yönlendirip, Türkiye’ye yatırım yapmalarını sağlamaktır” dedi.

Avrupa Çataklılar Derneği Başkanı Mustafa Koçak’da, Karaman Habercisi Selman Çolak’a “Karaman’da habercilik anlamında yaptığınız çalışmaları yıllardır takip ediyoruz. Yeni işletmenizle de başarılarınız devamını dileriz” dedi.

Hollanda Karamanlılar Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Ali Kondu ve Adem Güneş’de, “Sizlerin bizi böyle karşılamasından mutluluk duyduk. Karaman gönlümüzde her zaman var. Belki Hollanda’da büyüdük orada yaşıyoruz ama Karaman bizim memleketimiz ve gönlümüz her zaman burada” dediler.

ziyaret2.jpg

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber