İl Müdürleri Vali Tapsız'ı Ziyaret Etti

İl Müdürleri Vali Tapsız'ı Ziyaret Etti

Vali Süleyman Tapsız, Karaman'da gerçekleştirilecek olan Bölgesel İstişare Toplantısına katılmak üzere Karaman'da bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlerini kabul etti.

 Valilik makamında gerçekleşen ziyarete; Karaman, Mersin, Osmaniye, Niğde, Nevşehir, Kayseri ve Adana İl Müdürleri katıldı. Ziyarette, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerinin sorunları ve çözüm önerilerinin ele alınacağı bölgesel istişare toplantısı hakkında Vali Tapsız’a bilgiler verildi.
 
İl Müdürlerinin ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Tapsız, Karaman'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan toplantının Karaman'a ve ülkemize hayırlı olması dileklerinde bulundu.
 
Ziyaret, toplu fotoğraf çekilmesiyle sona ererken il müdürleri daha sonra Organize Sanayi Bölgesinde düzenlenecek olan bölgesel İstişare toplantısına katılmak üzere Valilikten ayrıldılar.
 
Yılda bir kez gerçekleştirilen ve farklı illerin ev sahipliğinde düzenlenen bölgesel istişare toplantısıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlüklerinin sorunu ve çözüm önerileri ile birlikte bakanlığa bağlı ve ilgili kuruluşlar (TSE, KOSGEB, TÜBİTAK, TPE, TÜRKAK, TÜBA) arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ve bakanlığın daha etkin bir biçimde temsil edilebilmesi amaçlanıyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber