İl Müdürü Kuntoğlu´nun Karne Mesajı

İl Müdürü Kuntoğlu´nun Karne Mesajı

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesi nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu bir mesaj yayımladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nı 9 Haziran 2017 tarihi itibarıyla tamamlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin yıl boyunca gösterdikleri gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanına yürekten katılıyorum.

Bu süre zarfında emek sarf eden tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, huzur, mutluluk dolu bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyorum.

Yarınlarımız Sevgili Öğrencilerimiz,
Yıl boyunca yorulduğunuz, sınav yoğunluğu ile zaman zaman bunaldığınız anlar oldu. Bu yorgunluğu ailenizle dinlenerek, sanat ve sporla meşgul olarak, ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak, seyahat ederek, yeni yerler ve insanlar tanıyarak, çeşitli yaz etkinlikleri ile bugünden daha sosyal, daha kültürlü ve daha birikimli olmanızı arzu ediyorum.

Ulaşacağınız her başarı, mutluluğunuzu artıracaktır. Ancak başarıya giden hiçbir yolun tesadüflerden geçmediğini de bilmelisiniz. Karnelerinizi bir başarı ya da başarısızlık göstergesi olarak değil kendinizi değerlendirdiğiniz, geliştirmeniz gereken yönlerinizi gösteren bir araç olarak görmelisiniz.

Karnelerinize; çalışmalarınızın, azminizin, emeğinizin, gayretinizin sevince dönüşmüş bir nişanesi olarak bakmalısınız. Yaz tatilinde ailenizle, sevdiklerinizle birlikte bir taraftan dinlenirken ve eğlenirken aynı zamanda çokça kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Kitap okumayı bir hayat tarzı haline getirin ve kendi hayatınıza değer katın.

Kıymetli Anne ve Babalar,
Çocuklarımız her koşulda ve her zaman en değerli varlıklarımızdır. Karnelerde yer alan notlar, çocuklarınızın gönüllerinizdeki yerini asla değiştirmeyecektir. Onların bugünden daha başarılı, bilge ve erdemli olmasını sağlayacak en büyük etken, sizlerin onlarla yakından ilgilenerek gereken desteği ve güveni verebilmenizdir.

Öğrencilerimiz, sizleri yanlarında bildiği ölçüde hayata daha donanımlı bakabileceklerdir. Bu sebeple tatili çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmek, onlarla sohbet etmek, duygularınızı ve düşüncelerinizi paylaşmak için iyi bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,
Yarınlarımızın daha güzel olmasını sağlayacak neslimizin yetişmesi için her daim emek verdiniz ve büyük fedakârlıklar ortaya koydunuz. Bir yıl boyunca çocuklarımızın eğitimine önemli katkılar sağladınız. Eğitilmiş bir toplumun mimarları olarak geleceğimizi imar ediyorsunuz. Sorumluluk bilinci ve büyük özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar sebebiyle sizlere teşekkür ediyor hepinizi kutluyorum.

Bu düşüncelerle, 2023 ve 2071 hedefleri doğrultusunda ilimizin eğitim kalitesini artırmak için her türlü desteği veren başta Valimiz Sayın Süleyman Tapsız olmak üzere; kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, eğitim için gayret ve fedâkarlıklarını eksik etmeyen ilçe milli eğitim müdürleri ile milli eğitim müdürlükleri yönetici ve personeline, okul yönetici ve öğretmenlerimize, eğitimde en büyük yardımcılarımız arasında yer alan okul aile birliği yönetici ve üyelerine, kıymetli velilerimize teşekkür ediyor, çocuklarımızın tatilini sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçirmelerini diliyorum"dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber