Karaman Beşiktaşlılar Derneğinden Kan Bağışı

Karaman Beşiktaşlılar Derneğinden Kan Bağışı

Dün (12.10.2016 Çarşamba günü) Karaman Beşiktaşlılar Derneği Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında, Kızılay ile birlikte kan bağışı organizasyonu gerçekleştirdi.

68 kişinin kan bağışında bulunduğu etkinliğe Beşiktaşlıların yanı sıra diğer takım taraftarları ve Karaman halkı katıldı. Kızılay temsilcileri bağış organizasyonu sonrası sayının yüksek olması sebebiyle memnun ayrıldı.

Konu ile ilgili Karaman Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Şevket Varol;

"Bugün güzel bir organizasyonu Kızılay ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Bizler sivil toplum kuruluşları olarak güzel ve hayırlı işlere vesile olmalıyız. Derneğimiz için ilk adımı attığımızda sadece tabela ve taraftar derneği olmayacağız Beşiktaş gibi yaşayan,  sosyal bir dernek olacağız demiştik.  Kan herhangi bir yöntemle üretilebilen, doğada kaynakları olan bir madde değil insanın ürettiği en önemli yaşam ihtiyaçlarından olan bir maddedir. Yarın hepimizin ihtiyaç duyabileceği, insandan başka hiçbir yerde bulamayacağımız kan, sadece bağışçılar sayesinde Kızılay'ın mükemmel hizmetiyle hastalara şifa olmakta. Bugün burada sadece Beşiktaşlılar yoktu bizlere destek olan Beşiktaş ailemize,Bjk'li genç kardeşlerimize,Karaman halkımıza ve diğer takım taraflarına teşekkür ediyorum.Umarım kan bağışı konusunda farkındalık yaratabilmiş, onlarca hastanın şifa bulmasına vesile olabilmişizdir. Ayrıca Kızılay ekibimizi de özverili çalışmaları için tebrik ediyorum. Bizler Beşiktaş ismine yakışır şekilde etkinlikler yapmaya, genç kardeşlerimize Beşiktaş sevgisini aşılamaya devam edeceğiz. Bütün Beşiktaş sevdalılarını derneğimizin çatısı altında birleşmeye davet ediyorum. "

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber