Karaman Divle Obruğu Tulum Peyniri’nde Yeni Dönem

Karaman Divle Obruğu Tulum Peyniri’nde Yeni Dönem

Karaman Ticaret Odası girişimleri sonucunda tescillenerek yeni bir döneme giren Karaman Divle Obruğu Tulum Peyniri için köylüler bilgilendirildi

Geçtiğimiz hafta Ayrancı İlçesi Üçharman Köyünde 08.12.2107 tarihinde Türk Patent Enstitüsü tarafından coğraf işaret tescili yapılan “Karaman Divle Obruğu Tulum Peyniri”nin coğrafi işaret uygulamaları ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Üçharman Köyünde yapılan toplantıya Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay ile İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden Şube Müdürü Fatih Ayaz, Veteriner Hekim M. Fikri Boyacıoğlu, Ziraat Mühendisi Feyzal Duru Kandemir, Kıraman ve Üçharman Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı ve Üyeleri, Üçharman Muhtarı ile Üreticiler katılmıştır.

Bu kapsamda KTSO Başkanı Mustafa Toktay coğrafi işaretin kırsal kalkınmadaki önemi ve sağlayacağı katma değer hakkında bilgi verdikten sonra tescili yapılan “Karaman Divle Obruğu Tulum Peyniri” ürününün sahiplenilmesi, obruğun korunması ve piyasadaki sahte ürünlere karşı mücadele edilmesi konusunda dikkatli olunması ve bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

Bilgilendirme toplantısı, coğrafi işaret konusunda üreticilerle soru-cevap bölümü ve karşılıklı bilgi alışverişi ile sona erdi.

uc-harman-1.jpg

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber