Karaman Gençlik Kulübü Derneğine İspanyol Stajyer

Karaman Gençlik Kulübü Derneğine İspanyol Stajyer

Karaman’ın ilk İspanyol stajyerleri Karaman Gençlik Kulübü Derneği’nde stajlarına başladı.

Karaman Gençlik Kulübü Derneği'nden yapılan açıklamada;

"Erasmus Staj Hareketliliği kapsamında Karaman Gençlik Kulübü’ne staj yapmaya gelen Carlos iktisat alanında, Diana ise hukuk alanında masterlarını devam ettirmektedir.

3 ay boyunca Karaman Gençlik Kulübü’nde sivil toplum kuruluşu faaliyetleri,sosyal sorumluluk ve gençlik aktiviteleri, özellikle uluslararası gençlik projeler alanında staj yapacaklardır.

İspanyol stajyerlerimizle gönüllülerimiz eşliğinde ilk haftayı şehire oryantasyon gezilerimiz ve bir takım alıştırma çalışmaları ile tamamladık. Bu hafta ise derneğimiz çalışmalarına başlamış bulunmaktadırlar. Ayrıca İspanyol stajyerler, bu dönem içerisinde Karaman Gençlik Kulübü İngilizce kurslarında ve “Dil Cafesi” formatındaki eğitimlerde görev almakla birlikte, açılmış olan İspanyolca Kursu’nda eğitmenlik yapacaklardır.

İspanyadaki “Universidade De Santiago De Compostela” üniversitesi ve Karaman Gençlik Kulübü Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen staj kabul programı ve Avrupa’daki diğer üniversitelerle anlaşmalar ve stajyer kabulü devam edecektir." denildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber