Karaman Gençlik Merkezi Gençleri Amasya’ya Gitti

Karaman Gençlik Merkezi Gençleri Amasya’ya Gitti

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Şehirler ve Kültürler projesi kapsamında düzenlenen gezilerde Karamanlı gençler Amasya’nın tarihi yerlerini öğrenme fırsatı buldu.

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen gezide, gençler Amasya’nın çeşitli yerlerini görmenin yanında Amasya’nın tarihi, kültürünü ve insanlarını tanıma fırsatı buldu. 9-13 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen program kapsamında gençler Ferhat ile Şirin Aşıklar Müzesi, Amasya Müzesi, Şahzadeler Müzesi, Bimarhane-Saraydüzü Kışla Binası, Kralkaya Mezarları, Sultan Beyazıd Camii-Minyatür Amasya-İmaret Kültür Evi-El Yazması Eserler ve Mehmet Paşa Camii gibi tarihi ve kültürel yerleri gezerek görme şansı buldu. Geziden memnun kaldıklarını belirten gençler, kendilerine bu imkanı sağlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür etti.

Gezi ile ilgili açıklamada bulunan Gençlik Merkezi Müdürü Şabettin Gezen,” Şehirler ve Kültürler projemizle Karamanlı gençlerimizin illerimizi daha yakından tanımaları ve buralarda yaşayan akranlarıyla tanışmalarını ve gençlerimiz arasında diyalogun arttırılmasını amaçlıyoruz. Karaman gençlik merkezi olarak düzenlenen projelerde emek veren tüm lider ve personellerimize hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık ise “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen ve tamamen ücretsiz olan Şehirler ve Kültürler gezilerimiz gençlerimizin gitmedikleri yerlere giderek ülkelerinin tarihi ve kültürel yönden ne kadar zengin olduğunu görmelerini sağlıyor. Ayrıca gençlerimiz yıl içerisinde üzerlerinde oluşan stresi bu geziler sayesinde atma fırsatı buluyor. İl müdürlüğü olarak amacımız ise gerçekleştirilen projelerden gençlerimizin en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber