Karaman İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer’in 1 Mayıs Mesajı

Karaman İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer’in 1 Mayıs Mesajı

Celalettin Güngörer mesajında şu kelimelere yer verdi.

Celalettin Güngörermesajında; "Dünyayı ve geleceğimizi daha iyi hale getirebilmek için toplumun tüm kesimlerinin uzlaştığı ve temel haklar çerçevesinde ortak bir noktada buluşması gerektiğinin altını çizerek; Barış, demokrasi ve güvenli geleceğin simgesi 1 Mayıs da emeğin, emektarın ve alın terinin değerinin bilindiği, eşitsizliklerin ve haksızlıkların ortadan kalktığı, çalışma barışının güçlendiği, toplumumuzda dostluk ve dayanışmayı arttırarak birlik ve beraberliğimizin pekiştirdiği bir gün olmasını diliyorum.

Emeğin ve alın terinin kutsallığını yansıtan 1 Mayıs da özgür ve eşit gelecek için; devletin ve özel sektörün yasalarla beraber imkanlarını en iyi şekilde kullanarak işçi ve emekçilerimizin iş güvenliği ve çalışma koşullarında, sağlık ve gelecek güvencesi sağlayacak şekilde iyileştirici düzenlemelerde bulunarak çalışanların yaşam standartlarının daha uygun hale getirilmesi amaçlanmalı ve 1 Mayıs’ın amacına yönelik faaliyetleri sürdürülerek devam ettirilmelidir.

1 Mayıs’ın ülkemizde ve dünyada anlamına uygun olarak dostluk, dayanışma ve bayram havası içerisinde kutlanarak; sağlık, huzur, birlik beraberlik ve başarı getirmesi dileklerimle tüm çalışan, üreten işçi ve emekçilerin 1 Mayıs ‘Emek ve Dayanışma Günü’ nü kutlarım"dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber