Karaman, Mesci-i Aksa'yı Unutmadı

Karaman, Mesci-i Aksa'yı Unutmadı

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatan İsrail, Karaman'da protesto edildi.

Karaman’da Sivil Toplum Kuruluşları Platformu öncülüğünde, cuma namazının ardından Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, ellerindeki çeşitli dövizlerle tekbir getirip İsrail aleyhine sloganlar attı.

Grup adına açıklama yapan Memursen İl Temsilcisi- Karaman Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir, Siyonizmin son oyunu Mescid-i Aksa olduğunu söyledi. Kirletilen dünyanın tüm iyi insanları olduğunu ifade eden Özdemir,  “Yaklaşıyor, yaklaşmakta olan. Ve siz gülüyorsunuz da, ağlamıyorsunuz! Ve siz gaflet içinde oyalanıyorsunuz! İlk kıblemiz Siyonizmin kirli postalları altında ezilirken, yaklaşıyor yaklaşmakta olan.

“Kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir” ayetiyle bize emanet edilen mübarek mekan inlerken, yaklaşıyor yaklaşmakta olan. Mescid-i Aksa ile birlikte namusumuz kirletilirken, en son kaybettiğimiz sınırlar ardına çekilip ağıtlar yakmak bize yakışır mı?

Bakın, yaklaşıyor yaklaşmakta olan. Siyonizmin kirlettiği ruhlar, hiçbir değer tanımadan o kutlu beldeyi savunmak için ebabile dönmüş kardeşine saldırırken gülüyorsunuz. Ey ümmet, küçük oyunların küçük figüranı yapmak istiyorlar bizi. İşgal edilen sadece bir mekân değil, senin ruhun. Bak ne diyor o mübarek mekân: Burak dolanırdı yörelerimde, Mi’raca yol veren hız üssü idim, Bellidir kutsallığım şehir ismimden, Her yana nur saçan bir kürsü idim, Hani o günler ki binlerce mü’min, Tek yürek halinde bana koşardı, Hemşehrim nebi’ler yüzü hürmetine, Cevaba erişen dualar vardı. Ey Müslüman, Ey benim canımdan aziz bildiğim kardeşim.

Ey dünyanın bütün iyi insanları. Kirletilen sensin. Sustuğun yetmez mi? Yine İsrail, yine kan, yine gözyaşı. Siyonizmin son oyunu Mescid-i Aksa.” dedi. Siyonizm’in hedefine doğru ilerlediğini aktaran Özdemir, şunları söyledi; “Yüzyıllarca yaşadığı gettolarda oluşturduğu kin dolu ideolojisiyle kurduğu devletinin büyük hedeflerini yani Büyük İsrail Projesini gerçekleştirmek için Allah’ın bize emanet ettiği ve ebedi hakikatin tapusu olan Mescid-i Aksa’yı ortadan kaldırmak için kirli bir tezgah kurdu. Kimse bunun, İsrail’in dediği gibi basit bir güvenlik olayı olduğunu söylemesin. Biz İsrail’in güvenlik kavramından ne anladığını iyi biliyoruz.

Mescid-i Aksa’da son zamanlarda yaşananlar, İsrail’in yürüttüğü kirli savaşın en önemli halkasıdır. Çeyrek asırdır bölgemizde yaşanan kirli stratejinin de en stratejik ayaklarından biri Mescid-i Aksa’nın işgal girişimidir. Yani, Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırılar, Afganistan, Irak ve nihayet Suriye’de yaşananlardan bağımsız ele alınamaz. Kimileri inkar etse de, emperyalizmin çirkef cürufu bizim bölgemize boşaltılırken, İsrail, şimdi tam zamanı diyerek Mescid-i Aksa’ya saldırmıştır. Aksa, İsrail’in 1969’dan bu yana hedefindeydi. Adım adım geliştirdiği işgal stratejisinin en önemli ayağını Aksa oluşturuyordu. İslam dünyasının bölünmüşlüğünü ifade eden en son Katar krizinden sonra düğmeye bastı. Suriye’deki emperyalist projesinin oluşturduğu kaos da onun motivasyonu oldu. Bakınız, ABD’nin Suriye kaosundan yararlanarak desteklediği PYD terör örgütü dahi bu oyunun parçası. Hatta DEAS, FETÖ Emperyalizmin kurguladığı İsrail’in uyguladığı stratejinin bir parçası.

Mescid-i Aksa, bizden uzak zannedenler, sadece bu üç örgütün yaptıklarına baksalar, neyin hedeflendiğini açık seçik göreceklerdir. Onun için bakın yaklaşıyor yaklaşmakta olan diyoruz. Onun için, Mescid-i Aksa kirletilirken, biz de kirletiliyoruz, köleleştiriliyoruz diyoruz. Çünkü bugün insanlığın özgürlüğü ancak Kudüs’ün özgürlüğüyle mümkün. Çünkü şerefle mühürlenmiş insan denilen varlığın namusu Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıların püskürtülmesiyle teminat altına alınabilir.

Dünyanın bütün iyi insanları. Emperyalist kurgunun tam ortasına oturmuş “uluslararası hukuk” denilen kandırmacaya dayanıp, olayın çözülmesi mümkün değil artık bugün. Maalesef hakikat bu. Rachel Corrie’ler bu hakikati gördükleri için İsrail’e karşı mücadele ettiler. Çünkü İsrail, emperyalist kurgunun bir ürünüdür. Yahudileri yüz yıllarca gettolara iten, onları ötekileştiren emperyalist ülkeler, kendi ırkçı düşüncelerinden beslenen siyonizmi desteklediler ve bugünkü İsrail devletini kurdurttular. Sonra da adım adım bu devletin genişlemesinin kılıfını hazırladılar.

Bu hukukun adı uluslararası hukuktu. Ne hikmetse, bu hukuk, hiçbir zaman Filistin halkı ve Filistin devletinin lehine işlemedi. Oyunun büyüğü burada. Bizim hukuk anlayışımız güçlünün değil hakikatin lehine işler. Ama genelde İslam dünyası özelde de Filistin için uluslararası hukuk, zalimin elindeki silah olmuştur. Bugün de aynısı geçerlidir. Biz barış ve adalet istiyoruz. Biz Mescid-i Aksa ve Kudüs için özgürlük istiyoruz. Bizim mücadelemiz, sadece bizim için değil; insanlık için. Eğer Mescid-i Aksa saldırıları devam ederse. Kudüs İsrail’in işgalinden kurtulmazsa, korkarız ki emperyalizmin oluşturduğu kaostan dolayı yorulan dünyamız daha büyük felakete düçar olacaktır. Bu tehdit değil, gerçek.

Çünkü bizler, emperyalistlerin oluşturduğu bütün kurguların ötesindeki gerçekleri söylemekle mükellefiz. İsrail’in keskin inançları, ırkçı politikaları stratejik bir araç olmanın ötesinde bir anlam taşıyor. Mescid-i Aksa işgali, onların mitolojik inançlarının bir yansıması aynı zamanda. Sözde Süleyman Mabedi’ni ortaya çıkararak yeni bir armagedon oluşturacaklar. Mesihçi inancın doğası budur. Bu yüzden bütün insanlığa çağrıda bulunuyoruz. Daha fazla geç olmadan katil İsrail durdurulmalı, Kudüs ve Mescid-i Aksa özgürleştirilmelidir. O yüzden buradan tüm dünyaya haykırıyoruz! Siyonist korsanların Mescidi Aksa’yı temellük etmesine izin vermeyeceğiz! Aksa işgalinin nereye varacağından gafil olanlar Sabra, Şatilla, Cenin, Eh Halil gibi katliamlara baksınlar. Susarsak yok oluruz. Yutkunursak boğuluruz.

Biliyoruz ki Siyonistler uluslararası toplumdan, uluslararası hukuktan değil sadece ve sadece ümmetten, Müslümanların öfkesinden çekiniyor. Ayağa kalktığımızda zalimlerin nasıl diz çökeceğini 15 Temmuz’da gösterdik.

basliksiz-1-037.jpg

Bugün de Aksa için ayağa kalkma günüdür. Gün; öfkemizi tekbire, eylemimizi yumruğa ve kararlılığımızı er meydanına dönüştürme günüdür.  Gün Aksa için öfkeyi büyütmenin günüdür”dedi.

Karaman, Mesci-i Aksa'yı Unutmadı

Karaman, Mesci-i Aksa'yı Unutmadı

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber