Karaman, Ramazan'a Hazır

Karaman, Ramazan'a Hazır

Bu Ramazan Ayında kurulacak olan iftar sofraları, düzenlenecek olan Ramazan etkinlikleri ve belediye otobüs saatleri şu şekilde;

Karaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından eski Devlet Hastanesi bahçesinde düzenlenecek etkinlikler ve farklı mahallelerde kurulacak iftar sofraları ile vatandaşlar huzur dolu güzel bir Ramazan ayı geçirecek.

"Bu Ramazan Ayı’nda da birlik ve beraberlik içerisinde vatandaşlarımızın bereketli bir Ramazan geçirmelerini temenni ediyorum" diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; 

"Ramazan Berekettir, Ramazan Paylaşmaktır. Her zaman dediğimiz gibi 'Bölüşürsek tok oluruz, Bölünürsek yok oluruz'. Karaman Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlediğimiz iftar sofralarında vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz.

İftar sofralarımızdaki amacımız vatandaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde aynı sofrada buluşmak ve hep birlikte huzurlu bir şekilde iftar yapmaktır. Bu iftar sofraları ve etkinliklerimizde vatandaşlarımızla hep birlikte Ramazan Ayı'nın huzurunu ve manevi hazzını hep birlikte yaşıyoruz.

Ramazan Ayı boyunca düzenlediğimiz iftar sofraları ve etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum" dedi.

Vatandaşlar 11 Farklı Noktada Kurulan İftar Sofralarında Bir Araya Gelecek

Karaman Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği İftar Sofraları bu yıl 11 farklı bölgeye kurularak Karaman’da yaşayan vatandaşlarımızı birbirileriyle buluşturacak. Ramazan Ay’ı boyunca binlerce vatandaşın bir araya geldiği iftar sofralarının ilki, 30 Mayıs 2017 Salı günü Atatürk Mahallesi Dr. Faruk Sükan İlköğretim Okulu bahçesine kurulacak.

 İftar Sofraları Programı Şu Şekilde:

30 Mayıs 2017 Salı: Atatürk Mahallesi / Dr. Faruk Sükan İlköğretim Okulu
1 Haziran 2017 Perşembe: Fatih Mahallesi / Fatih Eğitim Çalışanları İlköğretim Okulu
5 Haziran 2017 Pazartesi: Larende Mahallesi / Larende Kapalı Pazar Alanı (Larende - Yenişehir - Sümer Mahalleleri)
7 Haziran 2017 Çarşamba: Bahçelievler Mahallesi / Durmuş Ali Gülcan Ortaokulu (Bahçelievler – Cumhuriyet Mahalleleri)
9 Haziran 2017 Cuma: Hürriyet Mahallesi / Makbule Orman İlköğretim Okulu (Hürriyet - Şeyh Edebali - Tapduk Emre - Mümine Hatun – İbrahim Hakkı Konyalı Mahalleleri)
12 Haziran 2017 Pazartesi: Alacasuluk Mahallesi / Atatürk İlköğretim Okulu (Alacasuluk – Şeyhşamil – Hacıcelal Mahalleleri)
14 Haziran 2017 Çarşamba: Çeltek Mahallesi / Kemal Reis İlköğretim Okulu (Çeltek – İmaret - Hisar Mahalleleri)
16 Haziran 2017 Cuma: Mehmetbey Mahallesi / Fatih Lisesi (Mehmetbey – Siyahser – Sakabaşı – Koçakdede – Gazidükkan Mahalleleri)
19 Haziran 2017 Pazartesi: Topucak Mahallesi / Topucak Meydanı (Topucak - Koçakdede - Sekiçeşme – Sakabaşı - Abbas Mahalleleri)
21 Haziran 2017 Çarşamba: Beyazkent Mahallesi / Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi (Beyazkent -  Mehmet Akif Ersoy - Ahmet Yesevi – Siyahser - Yunuskent Mahalleleri)
23 Haziran 2017 Cuma: Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı (Genel)

Karaman Belediyesi Ramazan Etkinlikleri Başlıyor

Karaman Belediyesi, bu yılki Ramazan etkinlikleri ile yine Karamanlılara unutulmaz bir Ramazan Ayı yaşatacak. 
Karaman Belediyesi Spor Derneği tarafından Eski devlet hastanesi bahçesine kurulan stantlarla ve yapılacak olan ilahi ve tasavvuf müziği programlarıyla halkımızın Ramazan Ay’ının ruhuna uygun bir ay geçirmeleri sağlanacak. 

Hayır Çarşısı İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

Karaman Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı yapacak. Hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile hizmetini sürdüren Hayır Çarşısı, yardıma muhtaç ailelerin gıdadan temizlik malzemesine kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Vatandaşlar Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce verilen alışveriş kartlarıyla, hayır çarşısında ihtiyaç duydukları ürünleri alabilecek. 

Zabıta Denetimlerini Artırdı

Belediye Zabıta ekipleri Ramazan ayında vatandaşın huzur içinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini sıklaştırdı. Özellikle tatlı, şekerleme imalathaneleri, ekmek fırınları, pazarlar ve marketler denetimden geçiyor.

Belediye Otobüsü Seferlerinde Ramazan Değişikliği

Karaman Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde 33 adet otobüs ve 10 farklı hat üzerinden hizmet veren belediye otobüsleri, Ramazan Ayı nedeniyle sefer saatlerinde değişikliğe gidildi.

Buna göre; 1 nolu ve 3 nolu hattın 19.45 – 20.00 – 20.15 ve 20.30 seferleri, 2 nolu, 4 nolu, 5 nolu, 6 nolu, 8 nolu ve 10 nolu hattın saat 20.00 seferleri, 7 nolu ve 9 nolu hatların da 19.30 seferi iftar saati nedeniyle iptal edildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber