Karaman S.M.Mali Müşavirler Odası Yeni Binasında

Karaman S.M.Mali Müşavirler Odası Yeni Binasında

Oda açılışı ve platform toplantısı gerçekleştirildi

Karaman dün muhasebeciler için hareketli bir güne ev sahipliği yaptı. Muhasebeciler TÜRMOB’un da destekleri ile Kirişçi Mahallesi 043.sokakta yeni hizmet binasına kavuştular.

Dün saat 14:00’de geçekleştirilen hizmet binası açılışına Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, TÜRMOB Genel Başkanı A.Masis Yontan, TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan, TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Devlet Bakanı Masum Türker ve oda üyeleri katıldılar.

Açılış kurdelesi kesiminin ardından toplantı salonunda devam eden programda Başkan Tolga Sayan açılış konuşması yaptı. Konuşmasından Karaman’ın tarihteki yerinden ve bugünkü konumundan bahseden Sayan, yeni hizmet binasında emeği geçenlere teşekkür etti.

basliksiz-1-154.jpg

Başkan Okan Tolga Sayan konuşmasında; “Tarihsel süreçte pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ilimiz Karaman başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kâzımkarabekir Paşa Şeyh Edebali, Yunus Emre, Mevlana, Piri Reis, Karamanoğlu Mehmet Bey gibi birçok Türk büyüğünün de ata yurdudur. İlimiz Karaman tarım, gıda ve hayvancılığa dayalı sanayisiyle ekonomik büyüklük olarak ülkemiz sıralamasında 16. sırada yer almaktadır. Ülkemizde işsizliğin en düşük olduğu yerler sıralamasında en başta olan ilimizde Karaman Mali Müşavirler Odası olarak ilimiz ekonomisine yön vermenin haklı gururunu hep birlikte yaşamaktayız. Değerli misafirlerimiz odamız 1990 yılında 3568 sayılı yasa gereğince kurulmuş olup bu yıl kuruluşumuzun 27. Yılındayız. 27 Yıllık oda geçmişimizde oda kurullarımızda görev yapmış tüm arkadaşlarıma, kıymetli geçmiş dönem oda başkanlarımıza bir kez daha teşekkürü bir borç biliyorum. Ayrıca odamızda büyük emekleri bulunan maalesef bugün aramızda bulunmayan çok kıymetli oda başkanları rahmetli Esat Uyur, Şevki Karcı, Mustafa Çölmekçi ve Alibeki Akbaş ağabeylerimize de bir kez daha teşekkürü bir borç biliyor, rahmetle anmak istiyorum. Yeni oda hizmet binamız TÜRMOB’un destekleriyle modern, mesleğimize yakışır bir yapıya kavuşmuştur. Toplam 3 kattan oluşmakta olan hizmet binamız 150 kişilik seminer salonu, yönetim kurulu toplantı salonu, makam katı, iki adet derslik ve kütüphaneden oluşmaktadır. Sizlerin huzurunda başta TÜRMOB Genel Başkanımız A. Masis Yontan Beyefendiye ve nezdinde TÜRMOB’un tüm kurullarına odamıza vermiş oldukları sonsuz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Şimdiden yeni hizmet binası açılışının hayırlara vesile olmasını diler, katılımlarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi.

Konuşmalarla devam eden program yeni muhasebecilerin ruhsat takdimi ve hatıra fotoğraf çekimi ile devam etti.

Günün diğer önemli programı saat 16:30’da Karaman Kent Otelde gerçekleştirilen 29.Anadolu Odaları Platformu Toplantısı ile devam etti.

Karaman S.M.Mali Müşavirler Odası Yeni Binasında

Karaman S.M.Mali Müşavirler Odası Yeni Binasında

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber