Karaman Sivil Havacılık Merkezi Ön Fizibilite Projesi İmzalandı

Karaman Sivil Havacılık Merkezi Ön Fizibilite Projesi İmzalandı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörlüğü ile Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) arasında yeni bir iş birliği protokolü yapıldı.

Karaman'da KMÜ Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza töreninde KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak ve MEVKA Genel Sekreteri İhsan Bostancı'nın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Ertekin, Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi (PTTO) Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Onurhan Gücüş ve MEVKA temsilcileri yer aldı.

'Karaman Sivil Havacılık Merkezi Ön Fizibilite Projesi' kapsamında imzalanan protokol ile havacılık sektörünün ekonomik gelişimine ve sosyo-kültürel değerlerinin sürdürülebilirliğine katkı sağlayacak havacılık olanaklarının değerlendirilmesi, planlanması, geliştirilmesi ve uygulanması amaçlanıyor.

Proje ile Karaman il merkezi havacılık sektöründe model uçak, drone ve planör uçak üretim ve eğitim olanaklarından yararlanması amacıyla sivil havacılık merkezi sunulması, geçmişten günümüze sivil havacılık unsurlarının öne çıkarılması için müze yapılması, yeni üretim teknolojisi açısından sunduğu imkanları tek bir noktadan sivil havacılık merkezi kapsamı ile sektördeki firmalara sunulması hedefleniyor.

Rektör Namık Ak, üniversite olarak havacılık sektörüne yapacakları katkının çok değerli olduğunu vurgulayarak, imzalanan protokolün her iki tarafa hayırlı olmasını diledi.

mvk11.jpg

mvk21.jpg

mvk31.jpg

mvk41.jpg

Kaynak:Karaman Haberleri

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber