Karaman’da Ak Parti’den MHP’ye İstişare Ziyareti

Karaman’da Ak Parti’den MHP’ye İstişare Ziyareti

15 Temmuz’da gerçekleşen askeri kalkışmanın ardından bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajları veren siyasi parti liderlerinin ardından illerde de benzer ziyaretler yapılmaya başlandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman il başkanlığını ziyaret eden Ak Parti heyeti bilgi alış verişinde bulundu. Gerçekleşen ziyarete Karaman il başkanı Nazmi Ünlü, Belediye başkanı Ertuğrul Çalışkan, İl genel meclisi başkanı Celalettin Güngörer katıldı. Heyeti Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı Av. Oktay Yılmaz, merkez ilçe başkanı Mahmut Ünüvar ve yöneticiler karşıladı.

İl başkanı Nazmi Ünlü ziyarette yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesinin, Türkiye’nin geleceğine, demokrasisine, milli iradesine yönelik darbe kalkışmasının milletin kararlılığıyla etkisiz hale getirildiğini belirterek, "Darbe ile ilgili süreç, milletimiz adına başarıyla tamamlanmıştır. Ancak, işimiz bitmemiştir. Bundan sonra yapacak çok işimiz var. İstiyoruz ki bu ve buna benzer acıları milletimiz tekrar yaşamasın, gençlerimizin geleceği karartılmasın. Bu girişimin ilk anından itibaren Sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli, genel başkanımız başbakan Sayın Binali Yıldırım’ı telefonla arayarak bu konuda her türlü desteğe hazır olduğunu ifade etmiştir. Bununla birlikte Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı Oktay Bey’in olayın ilk anlarından itibaren her türlü desteğe hazır olduğu yönündeki bildirimleri olmuştur. Partililerimizle, taraftarlarımızla. Yine, diğer siyasi partilerimiz de düşüncelerini bir kenara bırakarak topyekün olarak terör odaklarına karşı darbe girişimlerine karşı tek yürek olmuş, bu bela defedilmiştir. Bir kez daha verdikleri katkıdan dolayı il başkanı Oktay Bey’in zatında tüm Milliyetçi Hareket Partisi camiasına şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.

Olayın ilk duyulduğu andan itibaren destek sözü verdiklerinin altını çizen Milliyetçi Hareket Partisi Karaman il başkanı Av. Oktay yılmaz, ‘’Gerek Karaman valisi Süleyman Tapsız, Milletvekili Recep Şeker, gerek il emniyet müdürü Mehmet Şahne, gerekse diğer yetkili kişileri arayarak ne gerekiyorsa yapmaya ve her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu söyledim. Büyüklerimiz yaşanmış olan sıcak gelişmeler üzerine birbirlerini çok yönlü bilgilendirme fırsatını kullanarak önümüzdeki değerlendirmelerde ışık tutabilecek yaklaşımlar ortaya koyarak bizlerin de yerelde nasıl hareket edeceğine dair yol gösterici olmuştur.

Bu bağlamda tıpkı genel başkanlarımızın yaptığı gibi Karaman ilimizde yapılan çalışmalara dair karşılıklı görüş alış verişinde bulunduk. Demokrasi tercihinde ortak bir akıl hakim olmuştur ve çok kısa süre içerisinde darbenin henüz daha sonuçları net görülmemekle beraber önemli ölçüde tehlike boyutundan uzaklaştığı hissedilmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi Karaman teşkilatı olarak tüm yol arkadaşlarımızla, halktan aldığımız destekle gayretlerinin yanında olacağımızı bir kez daha sayın başkanlara söyledik. Sayın il başkanına, belediye başkanına ve il genel meclisi başkanına teşekkür ediyorum. Milletimize geçmiş olsun’’ şeklinde konuştu.

Ziyarette ayrıca ilerleyen günlerde tüm siyasi partilerin katılımı ile ortak bir açıklama yapılması yönünde görüş paylaşıldı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber