Karaman'da Alt Yapı Çalışmalarında Son Durum

Karaman'da Alt Yapı Çalışmalarında Son Durum

Karaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, sel ve su baskını risklerini ortadan kaldırmak için 82. Yıl Hastanesi ve Eski Güdümen (Kızık) yolunda yaptığı hat birleştirme çalışmalarını tamamladı.

Ana hatları yapımları 2016 yılında tamamlanan yağmursuyu kollektör hatları ile şehirden gelen yağmur suyu hatlarının birleşmesini sağlamak için Karaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nce farklı iki noktada tren yolunun yatay sondaj geçişleri ve hat birleştirme çalışmaları yapıldı.

Larende, Sümer ve Yenişehir mahallelerinde devam eden alt yapı çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şu açıklamayı yaptı: “Son iki yıldır şehrimize düşen özellikle sağanak yağış dediğimiz yağış miktarlarında ortalamanın üstünde bir artış var. Bu ani yağışlar şehir içinde bazı olumsuzluklara sebep olabiliyor. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için sürekli çalışma halindeyiz. Bu ana kollektör hatlarının bağlanması ile yağmur suyunun büyük bölümünü şehir dışına güvenli şekilde aktarmış olacağız.

Özellikle Piri Reis Mahallesi 82. Yıl Hastanesi arkası ve Bifa Bisküvi arası ile 2. Organize yolu sanayi dükkânları civarındaki su göllenmesi problemleri ortadan kalkacak. Müdürlüğümüzce yeni yapılan bu hatlara bağlantılı mahalle içi yağmursuyu şebeke hattı yapımı çalışmalarına da devam edilmektedir. Asfaltlama sezonu içinde Larende ve Sümer Mahallerimiz’deki çalışmalarda büyük oranda ilerleme öngörüyoruz” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber