Karaman’da Başlanılacak 92 Proje Var

Karaman’da Başlanılacak 92 Proje Var

Karaman İl Koordinasyon Kurulu Vali Süleyman Tapsız başkanlığında toplandı.

25 Ekim 2016 Salı günü saat 14.00’de Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen yılın son koordinasyon kurulu toplantısına; Vali Tapsız’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Dr. Sezer Işıktaş, İlçe Kaymakamları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Yatırımcı Kuruluşların Bölge ve İl Temsilcileri katıldı.

30 Eylül 2016 tarihi itibariyle ilimiz genelindeki projelerin değerlendirildiği toplantıda, yatırımcı kuruluşların bölge ve il temsilcileri yaptıkları sunumlarla projelerin fiziki gerçekleşme durumu hakkında koordinasyon kurulu üyelerine bilgiler verdiler.

Vali Tapsız, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte hep beraber Karaman için çalışmaları gerektiğini ifade ettiği toplantının açılış konuşmasında, herkesin ve her kesimin elini taşın altına koyarak ilimizi tüm yönleriyle kalkındırmanın, geliştirmenin ve refah seviyesi yükselmiş bir kent haline getirebilmenin mücadelesini vermeleri gerektiğini söyledi.

Kurum ve kuruluşların iş ve işlemlerin yürütülmesinde birbirleriyle sürekli iletişim halinde olmaları ve koordinasyonu sağlamaları konusunda uyarılarda bulunan Vali Tapsız, ilimizdeki yatırımların en kısa sürede tamamlanarak Karaman halkına hizmet verebilmesi için çalışmaların etkin ve hızlı bir şekilde yürütülmesi gerektiğini ifade etti. Karaman’ın tarihi ve kültürel çeşitliliği ile ön plana çıkan illerimizden birisi olduğunu dile getiren Vali Tapsız, sahip olduğu değerlerle Karaman’ın tarihi ve kültürel mirasının korunmasına yönelik çalışmaların da en kısa süre içerisinde yapılması gerektiğini söyledi.

30 Eylül 2016 tarihi itibariyle mahalli idarelerin yatırımları dâhil olmak üzere toplam 447 adet projeden 101 adet proje tamamlanmış olup, 221 projenin çalışmaları ise devam etmektedir. 33 proje ihale aşamasında iken 92 projeye ise henüz başlanılmamıştır.

Proje tutarı 3 milyar 342 milyon 505 bin 259 Türk lirası iken parasal gerçekleşme oranı % 58, fiziki gerçekleşme oranı ise % 49 olarak gerçekleşmiştir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber