Karaman'da Devlet Destek ve Hibeleri Eğitimi Verildi

Karaman'da Devlet Destek ve Hibeleri Eğitimi Verildi

TÜMSİAD Proje Yönetim Merkezi’nin öncülüğünde Karaman Kent Konseyi ve Tümsiad Karaman Şubesi, “Devlet destek ve hibeleri” konulu seminerde Karaman’lı girişimcilerle bir araya geldi.

Tümsiad Karaman Şube Başkanı Mahmut Selim Dülger’in açış konuşmasıyla başlayan programda Dülger; “Pek çok girişimcinin ortak sorunu , projesi olup sermaye bulamamak, sunulan imkanlardan  yeterince bilgi sahibi olamamak ve en önemlisi ise proje hazırlama konusunda yeterli bilgi ve becerinin olmamasıdır. Sermaye bulamamak tüm girişimcilerin ortak problemlerinden en başlıcasıdır. İşte bu bağlamda Genel merkezimiz öncülüğünde , Tümsiad Karaman şubesi ve Kent Konseyi olarak  bu konularda sizlere yol gösterecek bir seminer programladık. İnşaallah şehrimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Program  Tümsiad Proje Yönetim Merkezi Komite Üyesi Adnan Kahraman, Nuras Danışmanlık’tan proje uzmanları Caner Karadağ ve Muammer Eruz’un sunumlarıyla devam etti. Tümsiad üyelerine ücretsiz danışmanlık verileceğini de dile getiren Adnan Kahraman; “Bu hibeler bizim ülkemizin Avrupa’ya verdiği paralardır. Eğer ki bu desteklerden yararlanmazsak bu paralar tekrar Avrupa’ya geri dönecek. İşte tam bu sebeple çıktığımız yolda Tümsiad olarak  ülkemizin her girişimcisine yardımcı olmak bizim boynumuzun borcudur.”dedi. 

Program; plaket takdimi, katılımcılara belgelerinin verilmesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber