Karaman'da İş Gücü Piyasası Araştırmaları Yapılacak

Karaman'da İş Gücü Piyasası Araştırmaları Yapılacak

Karaman İş gücü Piyasası Açık İş İstatistikleri Araştırması 14-31 Ağustos 2017 Tarihleri Arasında Yapılacak.

İş gücü piyasası talep araştırmaları kapsamında hem yerel hem de ulusal düzeyde iş gücü piyasasını ilgilendiren veriler derlenmektedir. Bununla birlikte, açık iş istatistikleri, işgücü piyasasının talep tarafına yönelik temel ve öncü bir gösterge olması bakımından ayrı bir öneme sahiptir.


Resmi İstatistik Programı gereği, açık işler konusundaki istatistiklerin kapsamı, söz konusu Program döneminde Avrupa Birliği mevzuatı da dikkate alınarak genişletilecek ve açık iş istatistikleri yılda 4 kez derlenecektir.

Bu kapsamda, açık iş istatistiklerinin derlenmesine yönelik yeni bir araştırma tasarlanmıştır. Saha araştırması kapsamında, ilin iş gücü piyasasının bütününü yansıtacak sistematik bir yöntem ile TÜİK tarafından “iktisadi faaliyet kolu ve işçi sayısı gibi” bir takım faktörlerle öncül araştırma çerçevesi oluşturulmuş, anılan çerçeve içinden de bir işletme/girişim örneklem grubu belirlenmiştir.  Sözü edilen işyerlerinde öncesinde randevu alınarak yüz yüze görüşme metoduyla ziyaret gerçekleştirilmek suretiyle ilgili veriler derlenmektedir.


İlki Kasım 2014’te gerçekleştirilen çalışma 2017 yılında da 4 dönem halinde devam edecektir, 2017 yılı Açık İş İstatistikleri Araştırması (AİİA) Serisinin ilk paneli, Karaman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) iş ve meslek danışmanı personelince 13-28 Şubat 2017 tarihleri arasında;

ikincisi 15-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olup; dörtlük serinin üçüncüsü 14-31 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Haberin Detayı İçin Tıklayınız...

 

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber