Karaman'da Kırsal Kalkınma İçin Projeler Değerlendirildi

Karaman'da Kırsal Kalkınma İçin Projeler Değerlendirildi

Kalkınma Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, KOP Kırsal Kalkınma Programı kapsamında öncelikle Karaman, Aksaray, Konya ve Niğde illerini kapsayan 2017 Yılı Mali Destek Programı çağrısına çıktı.

Mali destek programı ile söz konusu illerde istihdam düzeyini yükselterek gelir seviyesini ülke ortalamasının üzerine çekmek, örgütlenme yapısını güçlendirerek ulusal ve uluslararası pazarlama ağlarında bölge ürün ve kurumlarının rekabet gücünü artırmak, güçlü sosyal yapı ve düzenli fonksiyonel bir fiziki altyapı ile refah düzeyi yüksek ve şehirlerle bütünleşik bir KOP Bölgesi kırsalı oluşturulması hedeflenmektedir.

 Karaman'da özellikle tarımsal üretim ile uğraşan çiftçi ve yetiştiricilerin yoğunlukla yaşadığı kırsal alanda yukarıda bahsi geçen hedefleri gerçekleştirmek için İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce bir değerlendirme toplantısı yapılmıştır.

İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürlerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda Karaman Merkez İlçe ve diğer İlçelerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak proje öncelikleri tespit edilmiştir.

18 Ağustos 2017 tarihine kadar hazırlanacak projelerin KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunulması planlanmaktadır.

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber