Karaman'da Mesleki Kurslar İçin İşbirliği Protokolü İmzalandı

Karaman'da Mesleki Kurslar İçin İşbirliği Protokolü İmzalandı

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Karaman İl Müdürlüğü İle Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) işbirliğinde mesleki kursların açılmasına yönelik işbirliği protokolünün imzaları düzenlenen törenle atıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı–Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Kayıtlı İstihdamın Teşviki Hibe Programı II kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından kayıt dışı istihdamın azaltılmasına yönelik hazırlanan ‘’Zaman Kumbarası’’ projesi çeşitli etkinlikler çerçevesinde uygulanmaya devam ediyor.


Proje kapsamında Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Karaman İl Müdürlüğü İle Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) işbirliğinde mesleki kursların açılmasına yönelik işbirliği protokolünün imzaları düzenlenen törenle atıldı.
Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisinde düzenlenen imza törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Çalışma ve İş Kurumu Karaman İl Müdürü Kenan Ateş ve Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman katıldı.


Atılan imzalar sonrasında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, mesleki eğitimin Türkiye’nin geleceği için önemli olduğunun altını çizerek ülkenin iyi yetişmiş donanımlı bireylere ihtiyaç duyduğunu dile getirdi. Kuntoğlu, bu çerçevede işbirliğinde bulunan kurumların desteğiyle verilen eğitimlerin çeşitli sektörlere yönelik kalifiye eleman yetişmesini sağlayacağını ifade etti.


İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, imzalanan protokolle birlikte gençlerin mesleki istihdamına yönelik ilk etapta Gazaltı (Mig-Mag) Kaynağı Eğitimi Kursu, AutoCAD Kursu ile Aşçı Çırağı Yetiştiriciliği Kursu açılacağını söyledi.
İki yıllığına imzalanan protokolün geçerliliği, tarafların devamını talep etmesi halinde uzatılabilecek. Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman, nitelikli iş gücü için mesleki eğitimlerin önemine vurgu yaparak, imzalanan protokolün tüm taraflar ve Karaman halkı için hayırlı olmasını dilediğini belirtti. 
İmza töreni çekilen fotoğraflar sonrası sona erdi.


Başvurular 21 Nisan 2017 tarihine kadar İŞKUR’a şahsen yapılabilecek olup, eğitimlerin başlangıç tarihi 2 Mayıs 2017’dir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber