Karaman'da MHP Saflarında Hareketlilik

Karaman'da MHP Saflarında Hareketlilik

Karaman Baro Başkanı Av. Oktay Yılmaz'ın uzun süredir sürdürdüğü MHP Karaman İl Başkanlığı görevi Merkez İlçe Başkanı Mahmut Ünüvar'a verildi.

Karaman siyasetinde dün hareketli saatler yaşandı.

Özellik Savaş Kalaycı'nın Karaman Belediye Başkanı olmasının ardından MHP saflarında Kadın Kolları Başkanının değişmesi ile başlayan hareketlilik sonrasında Milletvekili adayları Ali Güler ve Hüseyin Korkmaz'ın genel merkezde aldıkları görevler ile devam etti.

Yerel seçimlerde AK Parti ile yarışan MHP aldığı oy sonrası Karaman'da 3 olan vekillik için hedeflerini güncelledi.

Dün Mahmut Ünüvar'a yakın isimler tarafından kamuoyuna servis edilen habere ise siyasi kamuoyu ne tepki vereceğini bilemedi.

Verilen bilgi ile Merkez İlçe Başkanı Mahmut Ünüvar, Milliyetçi Hareket Partisi Karaman İl Başkanlığına getirildi.

Ondan boşalan merkez ilçeye ise Mustafa Gözel'in getirildiği öğrenildi.

oktay22.jpg

Bu değişiklik sonrası Oktay Yılmaz'dan yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde;

"Toplumlara hizmette siyaset en çok özveri ve çaba isteyen, buna karşılık takdiri en zor olan yollardan birisidir.

Büyük bir onurla yürüttüğümüz Karaman MHP İl Başkanlığı süresince de büyük bir gayretle bu hizmeti en iyi şekilde yapma çabasını gösterdik. Ekip arkadaşlarımızın da destekleri ile başarılara imza attık. 

Partimize hizmet etmiş, gönül vermiş ve sempati duymuş tüm hemşerilerimizle, birlik beraberlik ve hoşgörü ortamında kenetlenerek, özlemi duyulan siyasi başarıları elde ettik. 

Karaman Belediye Başkanlığı gibi önemli bir görevi, halkımıza hizmet edebilmek ve gelecek nesillere daha müreffeh bir belde bırakmak adına kazandırdık.

Genel Merkezimizin tensipleri gereği, bu gün itibarı ile, görevi birlikte görev yaptığımız Merkez İlçe Başkanımıza devredilme kararı alındı.

Bayrak yarışı ve bir nöbet olarak gördüğümüz görevimizi alnımızın akı ile devredebilme mutluluğu ve bahtiyarlığı içindeyiz. 

Halka hizmette bir araç olarak gördüğümüz siyaset yolunda, gönül verdiğimiz Partimizin sadık bir neferi olarak yolumuza devam etmek azim ve kararındayız.

Değerli Genel Başkanımız Bilge Lider Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi ile aynı çizgi ve aynı yolda daha da büyük başarılara imza atmak için her türlü gayreti göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye ve özelde Karaman, hizmetlerin en güzeline layıktır. Bu uğurda çaba sarf etmek de boynumuzun borcudur.

Bayrağı devralarak görevi yürütecek arkadaşlarımıza üstün başarılar ve kolaylıklar dileriz. Kendilerine talepleri halinde her türlü yardıma hazırız. 

Görev süremiz boyunca, engin hoşgörü, destek ve sevgilerini esirgemeyen herkese saygılarımızı arz ederiz." 

 

 

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber