Karaman'da Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Karaman'da Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

Düzenli olarak her ay yapılan Muhtarlar Toplantısı Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde gerçekleştirildi.

 Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonunda yapılan toplantıya Vali Süleyman Tapsız, Vali Yardımcıları Kaya Çelik, Sezer Işıktaş ve Hakan Ezgi, Ahmet Günaydın, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Levent Tutuk, İl Genel Meclis Üyesi Celalettin Güngörer, Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, il genel meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, il müdürleri ve muhtarlar katıldı.
 
Toplantının açılışında Vali Yardımcısı İl Özel İaresi Genel Sekreter Vekili Ahmet Günaydın, il özel idaresi tarafından yapılan çalışmaları değerlendiren bir sunum yaptı.
 
Muhtarlar ve il müdürleriyle düzenlenecek toplantılarla bundan sonra daha sık bir araya geleceklerini söyleyen Vali Tapsız, Karaman’a son 14 yıl içerisinde yapılan ve tamamlanan proje ve yatırımlar hakkında bir konuşma yaptı.
 
Konuşmasında, Karaman’ın tarihsel kimliğini ön plana çıkararak manevi şahsiyetlerinin yanı sıra konumu itibariyle Karaman'ın çok önemli avantajlara sahip olduğunu belirten Vali Tapsız, son 14 yılda Karaman'a 11 milyar Türk lirası yatırım yapıldığını söyledi.
 
Konuşmasının devamında, 2002 yılından bu yana Karaman'a yapılan yatırımları sayısal verilerle ifade eden Vali Tapsız, yatırımlar açısından Karaman'ın çok iyi bir durumda olduğunu dile getirerek, hızlı tren, havaalanı ve enerji alanındaki projelerin hayata geçirilmesiyle Karaman’ın yakaladığı ivmenin daha da yukarılara çekileceğini sözlerine ekledi.
 
Deprem riskinin en az olduğu bölge olmasının yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı şirketler için önemli avantajlar sunduğunu dile getiren Vali Tapsız, yeraltı ve yerüstü zenginliklerimizle sahip olduğumuz bu avantajı en iyi şekilde değerlendirerek, Karaman’ı ticari noktada istenilen hedeflere ulaşabileceğini söyledi.
 
Kültür ve turizm sektöründe Karaman'ın tanıtımı ve sahip olduğu kültürel mirasın devamı için çalışmalar yürütüldüğünü söyleyen Vali Tapsız, Karadağ’da yapılacak özel bir projeyle Karadağ’ı, Karaman'ın turizmine kazandırmayı amaçladıklarını belirtti.
 
Vali Tapsız, Taşkele’de bulunan İncesu Mağarasında yapılacak yenileme çalışmalarıyla birlikte, Karaman Kalesi ve içindeki caminin yanı sıra diğer tarihi eserlerin de yenileme çalışmalarının yaptırılarak, Karaman'ı daha da ön plana çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
 
Toplantıda, Karaman'a yapılan eğitim, sağlık, tarım ve hayvancılık, ulaştırma ve altyapı ile KÖYDES yatırımları ile ilgili konuşan Vali Tapsız, yatırımların son hızla devam edeceği söyledi.
 
Toplantıda, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini dinleyerek, sorunların çözümü noktasında her zaman çözüm üreten bir anlayış içinde olduklarını ifade eden Vali Tapsız, sorun ve taleplerin giderilmesi konusunda ilgili müdürlere talimat verdi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber