Karaman'da Öğrenciler Obezite Kontrolünden Geçti

Karaman'da Öğrenciler Obezite Kontrolünden Geçti

Günümüzün en sık rastlanan sağlık sıkıntılarından biri olan obezite tehlikesine karşı Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü alarma geçti.

Karaman’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile yapılan programda Yaz Spor Okulları'nda 21 farklı branşta eğitim gören yüzlerce sporcu,  sağlık kontrolünden geçti.

Obezite kontrolünden geçen geleceğin şampiyonlarına sağlıklı yaşam için bilinmesi gereken önemli konular anlatıldı.

Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışanları tarafından gerçekleştirilen obezite kontrollerinde sporcuların sağlık durumları kontrol edilirken, vücut kitle indeksi yüksek olan öğrencilerden kan alınarak sağlıklı bir şekilde zayıflamaları için diyetisyen hizmeti verilmeye başladı.

Programa katılan sporcu velilerine ise çocuklarına ait genel egzersiz düzeyi programları hakkında bilgiler verildi.

Çağımızın en önemli halk sağlığı sorunlarının başında obezitenin geldiğini belirten Halk Sağlığı Müdürü Dr. Musa Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ile başlattıkları programda yaz spor okullarında eğitim gören öğrencilerin obezite kontrollerinden geçirilerek öğrenci ve aileleri bilinçlendirmek istediklerini ifade etti.

Çocuk ve gençlerimizi de etkileyen bu hastalıkla etkin şekilde mücadele etmek ve onların daha sağlıklı bireyler olmalarını sağlamak amacıyla gerekli kontrollerin sürekli devam edeceğini belirten Şahin, “Obezite her yaş grubunda görülmekle birlikte fizyolojik olarak hızlı yağ depolanmasının meydana geldiği çocukluk döneminde daha sık görülmektedir.

Beslenme tarzındaki değişiklikler ve fiziksel aktivite azlığı bir araya gelerek obezite daha da artmaktadır. Çocuk ve gençlik döneminde ortaya çıkan obezitenin, gelecekte bu bireylerde birçok sağlık sorununun ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Bizlerde böyle bir sağlık sorununun önüne geçmek ve ailelerimizi bu konuda bilinçlendirmek için obezite ile mücadele konusunda bir etkinlik başlattık. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile yaptığımız bu etkinlikte hem çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde zayıflamalarını sağlayacağız hem de çocuklarımıza gerekli diyetisyen hizmetini vereceğiz” dedi.

basliksiz-1-007.jpg

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Musa Şahin, Şube Müdürü Mustafa Karadeniz, Halk Sağlığı Müdürlüğü personeli, sporcu ve sporcu velileri katıldı.

Karaman'da Öğrenciler Obezite Kontrolünden Geçti

Karaman'da Öğrenciler Obezite Kontrolünden Geçti

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber
Önceki ve Sonraki Haberler