Karaman'da Serbest Bölge Arsa Devir Süreci Başladı

Karaman'da Serbest Bölge Arsa Devir Süreci Başladı

Karaman ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan Serbest Bölge de, hazineye ait olan arsanın belediyeye devri ile ilgili süreç başladı.

Karaman ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan Serbest Bölge de, hazineye ait olan arsanın belediyeye devri ile ilgili süreç başladı.

Karaman sanayisini ve ekonomisini ileri noktalara taşıyacak olan Serbest bölgede yeni bir aşama kaydedildi. Serbest bölgenin kurulacağı hazineye ait arsanın Başbakanlık ve ilgili bakanlıklardan onayı alınarak belediyeye devri ile ilgili süreç başlamış oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Mevcut sanayimize daha çok ivme kazandıracak, ekonomiyi güçlendirecek ve istihdam sağlayacak olan Serbest Bölgenin Karaman’a kurulması bizim için çok önemli.

Karaman, yıllık ortalama 350-400 milyon dolar ihracat gerçekleştiren, 142 ülkeye ihracat yapan potansiyeli çok güçlü bir kent. Serbest bölge konusunda birçok il 3-4 yıldır bu çalışmalarına devam ederken biz 1,5 yıl içerisinde bu projeyi hayata geçirdik.

Serbest bölgenin sahası 2 milyon m2’lik bir alan. Hazineye ait olan arsanın belediyemize devri ile ilgili Başbakanlık ve Maliye Bakanlığı’ndan onayı alındı. Önümüzdeki süreçte tapu devri tamamlandıktan sonra Ekonomi Bakanlığı aracılığıyla Bakanlar Kurulu kararının alınma sürecine geçilecek ve Serbest Bölgeyi Karaman’ımıza kazandırmış olacağız.

Serbest bölgenin hayata geçirilmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere, Değerli Bakanlarımıza, Değerli Milletvekillerimize, Sayın Valimize ve emeği geçen herkese Karamanlılar adına teşekkür ediyorum” dedi.

serbest-bolge-devir-sureci.ic.jpg

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber