Karaman'da Sürek Avı Devam Ediyor

Karaman'da Sürek Avı Devam Ediyor

Karaman'da mücadele amaçlı yaban domuzu sürek avları düzenlenmeye devam ediyor.

Karaman'da tarım alanlarında, önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda; Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak İl Müdürlüğü organizasyonunda sürek avları düzenlenmektedir.

Bu kapsamda 20-21 Mayıs 2017 Cumartesi ve Pazar günü Karaman merkez ilçe Başkışla, Kızılyaka, Damlapınar, Yılangümü, Göcer ve Bayır köylerinde yaban domuzu sürek avı düzenlendi.

Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda; yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarında zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülâsyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü organizasyonunda sürek avları düzenlenmektedir.

Bu kapsamda Karaman merkez ilçe Başkışla, Kızılyaka, Damlapınar, Yılangümü, Göcer ve Bayır köylerinde Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, 20-21 Mayıs 2017 Cumartesi ve Pazar günlerinde yapılan yaban domuzu sürek avında 23 adet yaban domuzu itlaf edilmiştir.

Bu bağlamda önümüzdeki günlerde ekonomik zarar eşiğinin üzerinde zarar gören köylerde sürek avı çalışmaları devam edecektir.  

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber
Önceki ve Sonraki Haberler