1. HABERLER

  2. KARAMAN

  3. Karaman'da Suriye'de Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Karaman'da Suriye'de Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Şırnak’ta PKK tarafından şehit edilen üç asker ve Suriye’nin İdlib kentinde meydana gelen kimyasal saldırı sonucu hayatını kaybedenler için Karaman’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

A+A-

Karaman Sivil Toplum Platformu tarafından Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda öğle namazının ardından kılınan gıyabi cenaze namazına sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.Hayatını kaybedenler için kılınacak olan gıyabi cenaze namazı öncesi Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Yunus Özdemir bir konuşma gerçekleştirdi.

Özdemir, “Şırnak’ta hain terör örgütü PKK tarafından üç askerimiz şehit edilmiştir. Buradan onlara Allahtan rahmet diliyorum. Ve yine katil Esad rejimi tarafından İdlib’te kimyasal silah kullanımıyla kadın, çocuk ve ihtiyar demeden katledilen Müslüman kardeşlerimiz var. Bizler bu kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için, bu katliama ve vahşete duyarsız kalmadığımızı Karaman Sivil Toplum Platformu olarak ortaya koymak için burada toplanmış bulunuyoruz “dedi.

Yapılan duanın ardından Kur'an-ı Kerim okundu. Daha sonra kalabalık hep birlikte Şırnak’ta PKK tarafından şehit edilen üç askerler ile Suriye’nin İdlib kentinde kimyasal saldırı sonucu hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.  

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler