Karaman'da TEOG Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Karaman'da TEOG Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde 8. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen 1. ve 2. döneme ait merkezi sınav sonuçları, okul müdürleri ile yapılan toplantıda ele alındı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu başkanlığında yapılan toplantıya; Şube Müdürleri Hasan Topal, Ahmet Bayır ve okul müdürleri katıldı.


İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, her dönemin ve her okulun ayrı ayrı değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda Karaman'ın benzer büyüklük ve özellikteki bölge illerine göre sınav başarısının iyi durumda olduğunu söyledi.

İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu “Başarı her alana yayılarak daha da artırılabilir hale getirilirse anlamlı olur. Bunun için elimizdeki verileri de göz önünde bulundurarak örnek çalışmalar gerçekleştiren okullarımızla diğer okullar arasında tecrübe paylaşımına zemin hazırlamak istiyoruz.

Yüksek ve düşük başarıda ne gibi etkenler rol oynamış, hangi okul ne gibi çalışmalar yapmış, bunu doğrudan okul yöneticilerimizden duymak istiyoruz. Varsa eksiklik ve olumsuzluklar bunları da düzeltmek için el birliği ile gayret edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Okullar bazında verilerin paylaşılması ve karşılıklı bilgi aktarımıyla devam eden toplantı, sınav sonuçlarını etkileyen nedenlerin tartışılması ve sonuçlara ilişkin değerlendirmelerin yapılması ile sona erdi.

Kaynak:Karaman Habercisi - Karaman Haber Merkezi

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber