Karamanlı Öğrenciler “Anadolu Mektebi”nde

Karamanlı Öğrenciler “Anadolu Mektebi”nde

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi kapsamında Konya’da 21 şehirden gelen 92 panelist öğrencinin katılımıyla "Hikayemizin Yarım Asırlık Yerli Sesi: Mustafa Kutlu" konulu panelin açılışı gerçekleştirildi.

Selçuklu Belediyesi ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen programa, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman,  Eski Tarım Bakanı ve Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi Yürütme Kurulu Başkanı Sami Güçlü, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Bayram Sade, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Karaman İl Milli Eğitim Mevlüt Kuntoğlu, davetliler ve öğrenciler katıldı.


Üç gün sürecek panel süresince Türkiye’nin başarılı hikaye yazarı Mustafa Kutlu öğrenciler tarafından anlatılacak. Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü'nün Sakarya Üniversitesinde bir grup üniversite öğrencisiyle başlattığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde yürütülen "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" projesi ile lise öğrencileri, Türk edebiyatı eserlerini okumaya teşvik ediliyor. Bu çerçevede, Anadolu Mektebi tarafından Konya'da 26-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek bir dizi panelde, lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan 92 genç, 23 ayrı panelde Mustafa Kutlu’yu değişik yönleriyle ele alacak.


Programın açılışına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve beraberindeki Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri İbrahim Yalçın ve Hilal Topçu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi öğrencisi Eslem Akkoca ile 15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ayşe Rumeysa Güneş panelde ilimizi temsil edecek.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

Karaman Habercisi olarak Karaman, Konya, Aksaray, Niğde gibi bölge illerinden haberler yayınlıyoruz. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Karaman Haber | Konya Haber| Aksaray Haber| Niğde Haber